V 20. týždni som prišla o bábätko. Bude moje ďalšie tehotenstvo rizikové?

Zodpovedané
16. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pred 5 mesiacmi v 20. týždni tehotenstva som prišla o bábätko. Lekári mi urobili malú sekciu - sectio caesarea minor.

Je naozaj taká riziková pre ďalšie tehotenstvo ako hovoria lekári?

Každý hovorí čosi iné. Viem, že čakať musíme minimálne rok. Jeden lekár sa vyjadril, že po 3 mesiacoch sa vieme už porozprávať kedy druhé.

Aký by bol postup v prípade druhého tehotenstva po polroku?

Je vhodné si na jazvu svietiť s biolampou?

Bude mať nejaký účinok aj na jazvu na maternici?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja som tiež názoru, že je potrebné počkať jeden rok, aby bola dostatočne scelená a nebola rizikom v nadchádzajúcom tehotenstve.

Ak Vám môžem poradiť, zbytočne neriskujte. Možno by sa nestalo nič, keby ste otehotneli po pol roku, ale čo ak áno? A jazva na maternici to nevydrží? Zbytočne by ste si to vyčítali.

Biolampu kľudne používajte, neuškodíte si ňou. Ide však iba o doplnkovú liečbu.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník