V ktorom týždni mám prvýkrát navštíviť gynekológa v tehotenstve?

Zodpovedané
6. júl 2021

Dobrý deň,

som v 4. týždni a mala by som ísť na prvé vyšetrenie v tehotenstve. V decembri som mala MA v 12. týždni.

Kedy mám navštíviť gynekológa?

Predtým mi spomínal, že je možné preventívne nasadiť nejaké lieky. Nález po MA bol genetická anomália a žiadne vyšetrenia som neabsolvovala.

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade nekomplikovaného tehotenstva stačí navštíviť gynekológa pri 2 týždne meškajúcom menzese.

Vo Vašom prípade však kontaktujte gynekológa čím skôr, ktorý Vám pravdepodobne preventívne nasadí progesterón na podporu udržania tehotenstva, kým funkciu produkcie progesterónu úplne neprevezme placenta.

Pri genetických poruchách žiaľ nepomôže ani progesterón.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník