Vráti sa mi menštruácia po sekcii ešte do normálu?

Zodpovedané
31. mar 2022

Dobrý deň,

po sekcii v januári som dostala prvú menštruáciu 9 dní po ukončení šestonedelia. Trvala 6 dní, bola bez bolesti. Druhý a tretí deň menštruácie bolo krvácanie veľmi silné s potrebou vymeniť vložky každé 2,5 hodiny.

Na 24. deň cyklu som teraz dostala druhu menštruáciu presne v tejto réžii. Viem, že hormonálny systém sa ešte upravuje po pôrode, ale tá sila aj skoršia druhá menštruácia ma prekvapila.

Pred pôrodom som mala normálne krvácanie a cyklus 28 - 31 dní. Mám 37 rokov a toto bol druhý pôrod. Prvý bol spontánny a len prvá menštruácia po ňom bola podobne silná.

Vráti sa menštruácia do starých koľají, alebo ostane silný a častejší?

Ďakujem

Dobrý deň,

dĺžka aj intenzita sa ešte môže a pravdepodobne aj upraví. Počkala by som ešte na jeden cyklus. Pokiaľ by sa silné krvácanie opakovalo, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník