Z čoho mám bolesti oboch prsníkov?

Zodpovedané
11. nov 2021

Dobrý deň,

mám 37 rokov a viac ako mesiac mám bolesti oboch prsníkov. Na sone som bola pred 2 mesiacmi a mám len cysty a nezhubný nýdor. Tieto bolesti sú neznesiteľné a ťahajú sa mi aj pod pazuchu ako sú lymfatické uzliny.

Žily na prsiach sú výrazné a cítim hrozné napätie, bolesť, štípanie, trhanie. Gynekológ dnes povedal, že to bude hormonálne. Doktor sa pýtal, či mám partnera a žijem pohlavne. Hovorím nie. Vraj je to preto.

Akú to má súvislosť?

To sa mám s niekym vyspať?

Trvala som na tom, aby ma poslal na sono prsníkov. Mamina aj babka mali rakovinu prsníka. Niečo splietal, že nasadíme antikoncepciu.

To sa majú hormóny tak vyrovnať?

Prsia mi o chvíľu explodujú z bolesti.

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem či to má súvis s pohlavným stykom. O tom počujem prvýkrát.

Skúsila by som pre začiatok kvapky Mastodynon - homeopatický liek, ktorý je však na predpis. Užívanie by malo trvať minimálne 3 mesiace. Zlepšenie by ste mali pocítiť po 6 týždňoch užívania.

Obmedzte v strave príjem metylxantínov - káva, čaj, cola, niektoré syry, čokoláda, víno.
Rovnako ak fajčíte, môže to negatívne vplývať na bolesť prsníkov.

V prípade, že by bolesti pretrvávali, prípadne by sa zhoršili, skúste vyhľadať mamológa.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník