Z čoho mám bolestivé hrčky v prsníku?

Zodpovedané
16. okt 2021

Dobrý deň,

asi pred rokom som si v jednom prsníku nahmatala hrčky, alebo skôr tvrdé uzlí. Zvyknú ma bolieť pred menštruáciou. Niekedy slabšie, niekedy slabšie, niekedy silnejšie, občas ma tam pichne. Druhý prsník nebolí vôbec a ani necítim žiadne hrčky.

Bola som na sone u špecialistu a vraj je všetko v úplnom poriadku. Žiadne cysty a ani nič. Vraj to je prsná žľaza a nebude s tým nič robiť. Mám z toho zmiešané pocity.

Z čoho vznikli?

Prečo ich mám len na jednom prsníku?

Existuje nejaký prípravok alebo bylinky, ktoré by mi s týmto pomohli?

Mám 30 rokov, bezdetná, mama prekonala rakovinu prsníka.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

skúste si zakúpiť Agnucaston. Užívajte ho pravidelne bez prestávky minimálne 3 mesiace.

Pokiaľ fajčíte, prestaňte fajčiť. Obmedzte užívanie metylxantínov v strave /káva, cola, niektoré syry, čokoláda/. Realizujte si pravidelne samovyšetrenie prsníkov a pri akejkoľvek zmene vyhľadajte svojho gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník