Z čoho môžem mať tlak v pošve v 34. týždni?

Zodpovedané
26. feb 2022

Dobrý deň,

som v 34. týždni a mám tlak v pošve. Na kontrolu idem o týždeň. Krvácanie nemám žiadne. Pohyby cítim tak ako zvyčajne - ráno, poobede, večer.

Výtok je stále rovnaký. Raz jemný, bledožltý, raz za deň a potrebujem iba intímku.

Je to preto, lebo dcérka sa točí hlavičkou?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ pociťujete tlaky, časté nutkanie na močenie či stolicu, tak vyhľadajte ambulantného gynekológa či najbližšiu pohotovosť.

Možno o nič neide a pôrodné cesty sa iba postupne pripravujú na pôrod, ale rovnako môže ísť o známku hroziaceho predčasného pôrodu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník