Znamená chrastička na prsníku rakovinu?

Zodpovedané
19. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému s prsníkom, ktorý som ukázala aj gynekológovi. Prehmatal mi ho a nikde nič nenašiel.. Povedal, že to je v poriadku a že takáto malá bledá chrastička sa mi urobí a potom po čase odpadne. Natieram si občas prsník Framykoinom.

Som v 16. týždni tehotenstva a mala som to už pred tehotenstvom. Na druhej bradavke také nič nemám.

Môže ísť o rakovinu?

Občas ma trošku prsia pália a aj svrbia. To pripisujem k tehotenstvu.

Ďakujem

PS. Fotku prikladám v ďalšej otázke

Dobrý deň,

ja osobne patológiu na prsníku nepozorujem. Pálenie svrbenie prsníkov je sprievodný jav tehotenstva.

Bradavku si zbytočne nestláčajte.

Pri bolesti, výtoku z bradavky, prípadne hmatnej hrčke, bezodkladne navštívte Vášho gynekológa, ktorý Vás doporučí na ďalšie vyšetrenia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník