Malé chrastičky na bradavkách. Je to normálne?

katinka0000
25. feb 2008

Ahojte! Chcela by som sa spýtať, či je normálne, že sa mi vytvorili také malé bledé chrastičky na bradavkách. Môže to byť reakcia toho, že sa mi zväčšujú prsníky?

kisska
25. feb 2008

Ahoj, katinka, podla mna je to z toho, ze sa prsniky pripravuju na produkciu mliecka a aktivizuju sa ti mliecne zliazky. Mas sice este cas (podla tt), ale casom mozno zbadas aj to, ze mas nielen chrasticky (co su asi najpravdepodobnejsie uschnute vylucky), ale najdes aj cerstve kolostrum. Mne zvyklo vytekat (aj ked veeelmi malinko-1-2 kvapky) cca od 7. mesiaca, bud po masazi, alebo aj len tak samovolne. Takze si myslim, pokial ta to neboli, nepali, nemeni to farbu a vonu, nemas sa vobec coho bat, je to normalne, aj ked to nemusi mat kazda maminka.
Drzim palce a prajem krasne tehotenstvo 😉

katinka0000
autor
25. feb 2008

kisska: nie nepali to a ani nemeni farbu. ja si tiez myslim, ze to bude take nieco, ale pre istotu som sa spytala. dakujem velmi pekne!

janyba
25. feb 2008

kati - bude to tymi pripravami .. ja to mam tiez - uz dlho, kolostrum ziadne (ale to neriesim , aj pri malej sa mi spustilo az po porode) .. takze pohoda. akurat mam tie bradavky svinsky citlive. 🙂

dididi30
25. feb 2008

kati aj ja to mam tiez, aj som to sestricke ukazovala, to sa ti prsicka pripravuju, len si to nijako neodstranuj, nechaj to tak, lebo sa ti moze potom urobit ozajstana chrasta, ale sa prsnik zapalit a to uz ma ine nasledky 😉

katinka0000
autor
25. feb 2008

janyba: aj ja mam bradavky strasne citlive. neviem, ale dufam v to, ze to po case prejde.
dik dididi30, upokojila si ma, myslela som si, ze je to nieco vazne.

dididi30
26. feb 2008

kati...ja to mam teraz aj pri malickej som to mala, je to normalne, vsetko je a bude ok 😀

katinka0000
autor
26. feb 2008

este raz dik 😀 😀

danka86
26. feb 2008

mne uz tece to prve mlieko skoro 2mes.. a nie je to 1-2 kvapky.. ale dost.. a tiez mam aj take nejake chrasticky na bradavkach..

nana77
26. feb 2008

mne sa to robilo uz v 16tt, dokonca mi z oboch prsnikov vytekala taka bezfarebna tekutina - mledzivo. a to mi vyteka do teraz. nie je s tym nijaky problem, akurat nosim v podprsenke tie tampony 😉

katinka0000
autor
26. feb 2008

joj baby som taka rada, ze to nie je nic vazne.

jankatinkakristinka
10. dec 2014

A keď som nedojčila a mám malú chrastičku na bradavke na dvorci nesrvbí ma to, nezväčšuje sa to
neviem čo to je. Na ľavom to nemám len na tom pravom. Kedysi som to mala na obichoch a akoby to vymyzlo a mám to len na pravom. Nie sú to hormonálne zmeny čo to je. Bojim sa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre