Znamená menšie bruško bábätka v prebiehajúcom 30. týždni problém?

Zodpovedané
12. okt 2021

Dobrý deň,

v 30. týždni som absolvovala ultrazvuk, kde mi lekár povedal, že bábätko zodpovedá danému týždňu, ale že bruško je menšie. Veľmi sa k tomu nevyjadroval. Akurát podotkol, že ide o rozdiel približne 2 týždne medzi bruškom a hlavičkou a že mám viac jesť.

Môže to znamenať nejaký problém?

Prikladám aj zápis z tehotenskej knižky.

Od začiatku tehotenstva som pribrala 6 kg (teraz mam 54 kg). Jem dostatočne, snažím sa viac menších porcií denne. V podstate jem, koľko vládzem. Iné ťažkosti nemám, veľa oddychujem, nevoľnosťami netrpím.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je to v poriadku. Neobávajte sa. Ultrazvukové meranie môže byť skreslené napríklad polohou bábätka.

Držte sa.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník