Som v 34. týždni a bábätko má o 2 týždne menšie bruško

hanka280741
9. jan 2021

Som v 34 týždni a doktorka mi povedala že malá má o dva týždne menšie bruško od hlavy a končatín inak je všetko v poriadku. Stretli ste sa stym niektorá ? Ďakujem za odpoved

mayka730
9. jan 2021

@hanka280741 moja zas menšiu hlavičku cca 5-6dni .. a teraz som 38tt a už mi nepovedali nič ,čítala som že 1-2tyzdne odchylka je ok

dominka63
9. jan 2021

@hanka280741 mne pred pôrodom merali dcéru a sa má doktor pýtal či som bola vôbec na sone že každá časť zodpovedá na iný týždeň čo som bola v šoku prvý krát mi to počas tehotenstva niekto povedal a bola úplne ok

hanka280741
autor
9. jan 2021

@dominka63 mala v poriadku miery po pôrode ?

dominka63
9. jan 2021

@hanka280741 rodila som v 42tt a mala 3150g a 50cm ale bola o dva týždne menšia cez tehotenstvo pred pôrodom zasa mi doktor povedal že má každú časť tela na iný týždeň zodpovedajúcu
Určite neni sono presne

sonnenshein
9. jan 2021

@hanka280741 Klud, meranie je super nepresne. U mna klasicky nohy predbiehali telo, ale to len preto, ze ich malq najblizsie k sonde ultrazvuku.

basska_b
9. jan 2021

Hlava a noha sú genetika, obvod brucha je pre odhad váhy najpresnejši. Z týchto troch údajov sa počíta celkový odhad váhy. Vôbec sa s tým nezaťazuj. Pôrodná váha bude možno ešte o trochu menšia ako je celkový odhad. Moja mala v 34tt obvod brucha väčší ako 99% deti v jej gestačnom veku a veru mala pri pôrode 4.5 kg.

majamat
9. jan 2021

moja tusim tiez mala niekedy brusko ine. uz si tak nepamatam,a le je OK.

aknamorka22
9. jan 2021

Mne tiež cca v 35tt povedali, že je bruško menšie o dva týždne ako hlava a znamená to, že dieťa nie je dostatočne vyživované. Moja doktorka ma poslala do nemocnice na pozorovanie ale tam ma otočili, že dva týždne sú ešte norma. Zle by bolo ak by to bolo viac ako dva týždne. Ale ja som mala dvojcievny pupočník tak preto ma aj viac sledovali lebo hrozilo, že dieťa nebude dostatočne vyživované. Narodilo sa s mierami 50cm 3460g v 38tt a všetko bolo okay 🙂

diana999
9. jan 2021

Aj môj mal menšie bruško., odporučila mi brat vitamíny ladeevita, a ďalej neviem ako to bolo, lebo som už chodila na poradne do nemocnice, ale odvtedy som o tom už nic nepočula, tie stoja tuším 11€alebo tak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre