Znamená ružový výtok menzes?

Zodpovedané
17. aug 2021

Dobrý deň,

v júni som vysadila Desirett a do pár dní som dostala menzes. Potom ďalší meškal 2 týždne (júl) a teraz by som ho mala dostať vo štvrtok po 28 dňoch a už teraz som si na toalete našla na papieri "ružovú farbu" ako keby mi mal prísť menzes.

Chcela som si ho oddialiť Norethisteronom.

Znamená ten výtok menzes, alebo to nič nie je?

Tehotenstvo je vylúčené.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, pravdepodobne to značí prichádzajúci menzes. Na Norethisteron je teraz už neskoro. Je potrebné ho začať užívať 3 dni pred očakávanou menštruáciou a v prípade nepravidelného cyklu 5 dní pred menzesom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník