Ako bojovať s hrdzou na kolesách?

Zodpovedané
14. feb 2019

Ahoj,

viete mi poradit ako bojovat proti hrdze na kolesach kocika? je to uz starsi kocik Adbor Baby Lux, ale je perfektny. Jedinu chybicku má , že hrdzaveju kolesa a tym padom sa mi uz stalo aj to, ze sa mi jedno odpojilo a odkotulalo 🙂 Pripadne, daju sa kupit nove nafukovacie kolesa niekde v kamennej predajni?

Vdaka 🙂

Ahoj,

ak to s hrdzou nie je strašné, ale je jej len trošku, dá sa manuálne vydrhnúť a potom ošetriť prípravkom - odhrdzovačom Hammerite alebo iným.

Ak už sú hrdzou napadnuté viac než len minimálne, je takmer nemožné ju odstrániť - hlavne z tak citlivých a nerovných povrchov, ako sú kolesá. Asi ťa nepoteším, ale v záujme bezpečnosti by som také kolesá už viac nepoužívala a tiež skontrolovala, či sa hrdza z nich nerozšírila na spoje na kočíku a konštrukcii.

Samotné kolesá ku kočíku Adbor Baby Lux sa len tak v obchode nepredávajú - je to už veľmi starý model. Možno by som skúsila kontaktovať predajcov tejto značky (či už telefonicky, osobne alebo emailom) a spýtala sa, či ich nevedia zohnať. Možnosťou je aj prebehnúť bazárovú ponuku, či niekto kočík nerozpredáva na diely, alebo za nejakú symbolickú cenu.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli