Ako kočík odporúčaš pre veľkého a následne pre malého brata?

Zodpovedané
14. sep 2021

Ahoj,

potrebovala by som poradiť kočík, ktorý by som chcela využiť pre 2,5 ročného syna vážiaceho cca 13 kg. Vozí sa málo, väčšinou v cyklovozíku, ktorý zaberá veľa miesta. Kočík máme starší Casualplay, ale je ťažký.

Vo februári nám pribudne ďalšie bábätko, čiže potom by už ostal kočík pre drobca. Chcela by som niečo “terénnejšie” a odpružené. Chodíme veľa do prírody. Nebránim sa ani trojkolesovému kočíku a ani štvorkolesovému. Len nech má väčšiu vaničku. Lebo pri prvom synovi sme museli meniť po 4 mesiacoch, keďže sa do nej nezmestil. Cena veľmi nerozhoduje, budem pozerať asi aj tak bazárový.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

môj typ pre teba by bol Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3, ktorý má o čosi väčšie kolesá takže v pohode zvládne aj zhoršený terén. Je to otočný model, ktorý dáš do úplného ľahu. Je veľmi ľahký, priestranný pre dieťa, pohodlne vojde do kufra malého auta, zložíš ho jednou rukou a sám po zložení stojí. Dokúpením priestrannej vaničky z neho spravíš pohodlný set do mesta aj do prírody. A kočík pohodlne využiješ pre obidve deti. Jeho ročníkového predchodcu XT 2 nájdeš aj v bazároch.

Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3

A určite si pozri aj športiaky Britax B-Motion 3 Plus alebo štvorkolesovú verziu 4 Plus. Zvládne aj väčšie dieťa, čomu napomáha aj jeho vyššia nosnosť. Sklopiť ho môžeš až do úplného ľahu. Pridanou funkciou je aj nastaviteľná opierka nôh a veľká strieška. Dokúpení vložnej tašky, hlbokej korby či autosedačky z neho vytvoríš želanú kombináciu.

Britax B-Motion 3 Plus

Britax B-Motion 4 Plus

Držím palce. Nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a môj login, aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie.😉

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally