Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako kočík odporúčaš pre veľkého a následne pre malého brata?

Zodpovedané
14. sep 2021

Ahoj,

potrebovala by som poradiť kočík, ktorý by som chcela využiť pre 2,5 ročného syna vážiaceho cca 13 kg. Vozí sa málo, väčšinou v cyklovozíku, ktorý zaberá veľa miesta. Kočík máme starší Casualplay, ale je ťažký.

Vo februári nám pribudne ďalšie bábätko, čiže potom by už ostal kočík pre drobca. Chcela by som niečo “terénnejšie” a odpružené. Chodíme veľa do prírody. Nebránim sa ani trojkolesovému kočíku a ani štvorkolesovému. Len nech má väčšiu vaničku. Lebo pri prvom synovi sme museli meniť po 4 mesiacoch, keďže sa do nej nezmestil. Cena veľmi nerozhoduje, budem pozerať asi aj tak bazárový.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

môj typ pre teba by bol Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3, ktorý má o čosi väčšie kolesá takže v pohode zvládne aj zhoršený terén. Je to otočný model, ktorý dáš do úplného ľahu. Je veľmi ľahký, priestranný pre dieťa, pohodlne vojde do kufra malého auta, zložíš ho jednou rukou a sám po zložení stojí. Dokúpením priestrannej vaničky z neho spravíš pohodlný set do mesta aj do prírody. A kočík pohodlne využiješ pre obidve deti. Jeho ročníkového predchodcu XT 2 nájdeš aj v bazároch.

Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3

Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3 novinkou konca roka 2018, pokračujúcou v tradícii luxusného otočného, kompaktného modelu Armadillo Flip XT 2. V trojkovej verzii prináša zvýšené pohodlie, a to prostredníctvom citeľnejšieho, pohodlnejšieho odpruženia, mäkšieho a kvalitnejšieho sedáku s vložkou, a tiež striešky so spevneným šiltom. Samozrejmosťou sú nové štýly, farby a prevedenia textílií s chrómovými detailmi a vylepšené kolesá s hrubšou vrstvou peny (vzadu inšpirované vyšším modelom Ocarro).

Jedno z najpriestrannejších otočných sedadiel na trhu sa dá v chrbtovej i nožičkovej časti sklopiť až do ľahu. Súčasťou je aj vyššie umiestnené detské madlo. XXL strieška ochráni pred slnkom či dažďom; v horúcich dňoch na nej môžeš naviac odzipsovať vetraciu časť. Koženková rúčka sa otáčaním da prispôsobiť. Kočík zložíš jednou rukou na veľmi kompaktný rozmer bez ohľadu na to, kam sedadlo smeruje. Okrem autosedačky možno na kočík nasadiť aj voliteľnú hlbokú vaničku, čím vytvoríš plnohodnotnú kombináciu od narodenia. K dispozícii je tiež množstvo voliteľných doplnkov.

A určite si pozri aj športiaky Britax B-Motion 3 Plus alebo štvorkolesovú verziu 4 Plus. Zvládne aj väčšie dieťa, čomu napomáha aj jeho vyššia nosnosť. Sklopiť ho môžeš až do úplného ľahu. Pridanou funkciou je aj nastaviteľná opierka nôh a veľká strieška. Dokúpení vložnej tašky, hlbokej korby či autosedačky z neho vytvoríš želanú kombináciu.

Britax B-Motion 3 Plus

Britax B-Motion 3 Plus je vyššou verziou trojkolky Britax B-Motion 3. Všetky tri kolesá sú pre čo najterénnejší výkon nafukovacie. Podobne ako ostatné kočíky Pluskovej rady (či už B-Agile, alebo B-Motion), B-Motion 3 Plus si môžeš prispôsobiť farebnými setmi striešky a poťahu na detské madlo. Strieška je dlhšia a po roztiahnutí plná, bez sieťky typickej pre nižšie modely. Sedák je aj v najvyššej polohe mierne naklonený. Zvládne aj väčšie dieťa, čomu napomáha aj jeho vyššia nosnosť. Sklopiť ho môžeš až do ľahu. Pridanou funkciou je aj nastaviteľná opierka nôh. Dokúpení vložnej tašky, hlbokej korby či autosedačky z neho vytvoríš želanú kombináciu.

Britax B-Motion 4 Plus

Britax B-Motion Plus je vyššou verziou štvorkolky Britax B-Motion 4. Všetky štyri pneumatiky sú plnené penou, takže im nehrozí defekt. Podobne ako Britax B-Agile 4 Plus, B-Motion Plus si môžeš prispôsobiť farebnými setmi striešky a poťahu na detské madlo. Strieška je dlhšia a po roztiahnutí plná, bez sieťky typickej pre nižšie modely. Sedák je priestrannejší s až metrovou ložnou plochou. Zvládne aj veľké dieťa, čomu napomáha aj jeho vyššia nosnosť. Aj v najvyššej polohe je sedenie mierne naklonené. Sklopiť ho môžeš až do ľahu. Pridanou funkciou je aj nastaviteľná opierka nôh. Dokúpení vložnej tašky, hlbokej korby či autosedačky z neho vytvoríš želanú kombináciu. V ponuke je však aj v predpripravenom sete.

Držím palce. Nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a môj login, aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie.😉


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally