Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Akú dvojkombináciu do 300 eur odporúčaš pre januárové dieťa?

Zodpovedané
1. okt 2021

Ahoj,

hľadám dvojkombináciu kočíka pre bábätko, ktoré sa narodí v januári. Môže byť aj 2v1, cena do nejakých 300 eur. Športiak budeme riešiť neskôr. Hlavne chceme, aby to nebola žiadna hrkálka. Bude prevažne využívaný v meste, ale chcem, aby zvládol aj dedinu u našich. Výškovo sme asi tak normál priemerný, plus hľadáme k nemu aj kompatibilné vajíčko.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

ako problematickú vec vidím pri takejto kombinácií hlbokého kočíka a vajíčka - málo dostupných kvalitných kočíkov (teda ak nepočítam nepraktické a ťažké retro kočíky, prípadne nejakých veľkých poľských kočíkov) a veľmi nízko zadanú obstarávaciu cenu.

Ľahšie a praktickejšie modely sú skôr zriedkavejšie alebo drahšie, prípadne ich cenu potom navýši autosedačka. Píšeš iba, že chceš aby bola kompatibilná s kočíkom, nič o bezpečnosti ale samozrejme tie lepšie bezpečné značky niečo stoja!

Prvým kočíkom, čo si takto dokážeš vyskladať a zvládne aj dedinu je Cam Dinamico Up. Jediným mínusom je, že môžeš pripojiť iba autosedačku rovnomernej značky.

Cam Dinamico Up

Cam Dinamico Up je novou verziou obľúbeného štvorkolesového modelu Cam Dinamico. Kúpiť ho môžeš v kombinácii, alebo ako samostatný podvozok s voliteľnou hlbokou vaničkou či autosedačkou. Oproti pôvodnému Dinamicu je Dinamico Up ešte ľahší. Má tiež nový zväčšený nákupný košík s odklopiteľnou zadnou stranou pre lepší prístup. Odpružené kolesá zvládnu aj mierny terén. Športovú časť môžeš otočiť a napolohovať až do ľahu, pričom chrbtová a nožná opierka sa po novom nakláňajú osobitne. Vynovená bola aj predĺžená strieška s väčším zaobleným šiltom a pridaným náhľadovým okienkom. Priestranná hlboká vanička sa pomocou dokúpiteľného autokitu dá prerobiť na autovaničku. Priamo na podvozok môžeš nakliknúť aj autosedačku. U modelov Dinamico Up sa všetky nadstavby naklikávajú na rovnaké ukotvenie.
Kočík zložíš na kompaktnejší rozmer, keďže sedadlo možno pri skladaní preložiť. Celý proces je hladší vďaka jednoduchšiemu odisteniu poistiek. Zložený kočík dokážeš jednoducho prenášať pomocou pridanej transportnej rúčky.

Dostupný je v rôznych prevedeniach; vyšiel aj v limitovanej čierno-bielej elegantnej edícii Col. 720.

Druhým modelom je Mutsy Evo.

Mutsy Evo

Mutsy Evo je kočík na pomerne klasickej konštrukcii výraznej modernými kolesami s typickým výpletom. Je relatívne ľahký a v meste jednoducho ovládateľný. Občasne zvládne aj mierne zhoršený terén. Športovú časť môžeš otáčať a polohovať až do ľahu vrátane opierky nôh. Strieška má výklopný šilt a dá sa rozšíriť rozzipsovateľným panelom, aj tak je skôr z tých kratších. Pre plnohodnotné využitie od narodenia je v ponuke aj v kombinácii s hlbokou vaničkou s vreckami na drobnosti a prídavnými pásmi na prenos. Vaničku, sedadlo i autosedačku môžeš tiež dokúpiť k samostatnému podvozku a namixovať si tak akúkoľvek želanú kombináciu.

Evo je dostupný v množstve farieb textílií nadstávb rozdelených do troch kolekcií: 5 farieb v kolekcii Farmer typickej menej výraznými melange poťahmi, 2 farby v kolekcii Industrial vo výraznejšom melange prevedení s čiernym šiltom a 4 farby v kolekcii Urban Nomad s klasickými jednofarebnými poťahmi s čiernym šiltom. Vybrať si možno aj zladenú verziu konštrukcie: Farmer má tmavohnedú koženkovú rúčku na voliteľnej čiernej, striebornej, tmavosivej a modrosivej konštrukcii, Urban Nomad a Industrial má koňakovú hnedú koženkovú rúčku na voliteľnej čiernej, striebornej a tmavej sivej konštrukcii. V ponuke je tiež množstvo doplnkov vrátane zadných nafukovacích kolies či originálneho prídavného stupienku pre súrodenca.

Odporúčam sa skôr pozrieť na kvalitnejšie 3 kombinácie, ktorých je na trhu dostatok. A máš viac možností na výber.

Držím ti palce a nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a môj login, aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally