Akú sedačku pre osemročného, 136cm, 35kg syna? Či už len podsedák?

Zodpovedané
29. nov 2019

Ahoj.

Mam trošku problém. Syn má 8 rokov, 136 cm a 35kg. Tým pádom je pre nás kategória do 36kg pasé. Zostava nám teda už iba podsedák?

Ahoj,

ja by som sa tu obzerala po jednoduchšej, menej vypolstrovanej (áno, žiaľ berie to vnútorný priestor) autosedačke, ktorej opierka sa dá prípadne odpojiť a používať aj ako podsedák. Niečo ako Graco Logico L. Je to možno slabšia, ale pre vás praktickejšia a vhodnejšia možnosť.

Jedným z riešení by bolo aj ignorovať tie kilogramy, aj keď píšu do 36 kg je to skôr o výške a šírke dieťaťa, a ak sa do sedačky uvedenej kvázi do 36 kg vojde, nie ej to vôbec problém, aj keď bude mať 37-41-48 kg. Preto zájsť do detského obchodu s autosedačkami a skúsiť ich viacero, príp. vziať nejakú, čo sadne (nie natesno), mi tiež príde ako dobrý nápad. Taká značka Diono (napr. MXT) sú americké sedačky, takže by mohli byť aj širšie, keďže v USA sú deti často viac “vykŕmené”.

A teda poslednou možnosťou je podsedák. Keď to inak nejde a iná možnosť nie je, tak je to v poriadku. More Lito Fix 23 je zaujímavým hybridom s mini opierkou.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli