Aký je rozdiel medzi kočíkom Noordi Sole Go a Noordi Fjordi?

Zodpovedané
30. okt 2021

Ahoj,

chcela by som sa opýtať na rozdiel medzi 2 kočíkmi a to Noordi sole Go a Noordi fjordi.

Aké sú hlavné rozdiely?

Ktorý je lepší?

Ďakujem

Ahoj,

medzi týmito modelmi sú dosť podstatné tieto hlavné rozdiely:

Noordi Fjordi je mestský typ hojdavého kočíka s váhou 13,7 kg a nafukovacími pneumatikami.

Noordi Fjordi II

Noordi Fjordi II je novším, modernejším pokračovaním modelu Noordi Fjordi, vydaným v roku 2018. Na rozdiel od pôvodného, klasicky orientovaného modelu s hojdavou konštrukciou je Fjori 2 vybavený podvozkom s otáčavými, aretovateľnými prednými kolesami a odpružením nastaviteľnými pružinami. Je tak o málo kompaktnejší a šikovnejší na ovládanie.

Nadstavby v neutrálnych melange farbách možno na konštrukciu osadiť v oboch smeroch jazdy. Kočík zakúpiš obvykle v dvoj- či trojkombinácii, takže je vhodný už od novorodeniatka. Priestranná hlboká časť s mohutnou strieškou a regulovaním odvetrávania v spodnej časti i v strieške udrží bábätko v pohodlí nielen v chladné dni, ale aj v lete. Vo vrecku v prednej časti má naviac zabudovanú moskytiéru. Športové sedadlo dokážeš polohovať v chrbtovej i nožičkovej časti až do ľahu. Polohovať sa dá aj koženkové detské madlo. Rovnakú vložku nájdeš aj v autosedačke, pripevniteľnej pomocou adaptérov. Ku kočíku patrí aj bohatá základná výbava vrátane prebaľovacej tašky vo forme batohu, či držiaka na pohár.

Za to jeho nový kolega vydaný v tomto roku Noordi Sole Go - v kočíkopédií bude zaradený čoskoro - je športovejším kolegom. Kolesá má plnené špeciálnym typom gélu, čiže defekt nehrozí. Je určený pre aktívny ty rodičov, pretože prejde aj horší a náročnejší terén. Je tiež podstatne ľahší o cca 2 kg a je super skladný aj do kufra malého auta.

Ak ste aktívny rodičia, ktorý vyrážajú s dieťatkom na turistiku (nemyslím vysokohorskú), tak je pre teba tento model praktickejší.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kočikopédiu a môj login (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally