Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký kočík je vhodný pre dieťa, ktoré sa narodí v decembri?

Zodpovedané
6. sep 2021

Ahoj,

už som úplne zúfalá s výberom kočíka. Pri prvom dieťati som mala Tako Alive a bola som s nim spokojná. Teraz pozerám Bebetto. Jedna predajňa mi odporúča Roan.

Požiadavky - okolo 500 - 550 eur, trojkombinácia - aj keď veľmi neodporúčajú vajíčko z trojkombinácie. Malá sa má narodiť v decembri, tak pozerám niečo s väčšou vaničkou.

Aký je Tvoj názor?

Ďakujem

Ahoj,

po prečítaní pár milých aj nemilých recenzií na tieto obidva poľské značky kočíkov by som ti neodporúčala ani jeden.

O Roane ale aj Taku mamičky píšu, že vŕzga konštrukcia a aj kolesá a musí sa často premazávať a ani to už potom nepomáha. A čo sa týka použitej eko kože, tak tá sa po čase začne šúpať. Ja viem, že je to stredná trieda kočíkov, no za tú sumu, keby som ja kúpila taký kočík, tak by som bola ale poriadne nahnevaná. A to nehovorím o váhe týchto kočíkov a ich spratnosti.

Roan Bloom

Roan Bloom je novinkou roka 2019. Tento robustný kombinovaný kočík je zaujímavý nielen pre moderný, elegantný vzhľad, ale aj kvalitné odpruženie a all-terrain vlastnosti aj napriek bezúdržbovým kolesám. Dostupný je v množstve farieb, kombinujúcich melange, štruktúru a koženku. Hliníkovú konštrukciu zložíš aj so sedadlom, ale iba v protismere jazdy.

Hlboká vanička ponúka bábätku množstvo priestoru, polohovanie pod hlavičkou a naviac unikátny nánožník. Ten sa dá kompletne zdvihnúť a magnetmi zaistiť, ale tiež možno vrchnú časť sňať, pričom je však stále nasadený. Odhalíš tak sieťovanú verziu na leto, stále mierne tieniacu a chrániacu pred hmyzom, bez potreby nánožník dokola nasadzovať a snímať.

Športová časť je klasicky polohovateľná až do ľahu, a prináša tiež rozšíriteľnú striešku so šiltom i vetracou sieťkou. Opierku nôh z plastu môžeš v prípade potreby mierne predĺžiť pre nožičky staršieho dieťatka.

Ku kočíku je dodávaná kompletná základná výbava vrátane adaptérov. Voliteľne si dokážeš zaobstarať aj autosedačku vlastnej, či známejších značiek s koncovkou Maxi-Cosi.


Tako Alive

Tako Alive je robustná dvojkombinácia na plne odpruženej špecificky tvarovanej konštrukcii. Nafukovacie kolesá sú vhodné aj do zhoršeného terénu. Nadstavby sú na konštrukcii nasadené vysoko pre bližší kontakt s dieťaťom. Možno ich nasadiť v smere i protismere jazdy. Hlboká plastová vanička je dostatočne priestranná a pre staršie dieťatko sa dá napolohovať. Športovú časť môžeš polohovať až do ľahu vrátane opierky nôh. Jej súčasťou je prateľná podložka. Pre vytvorenie cestovného systému sú v ponuke adaotéry a voliteľná autosedačka.

Okrem základného prevedenia s čiernym základom kontrastujúcim s výraznými farebnými poťahmi a výpletom kolies vyšiel Alive aj v špeciálnych edíciách: Tako Alive Art so vzorovanou plastovou časťou hlbokej vaničky a zladenou strieškou, Tako Alive Born To Ride v neutrálnych farbách s kontrastným logom na poťahoch, Tako Alive Ecco s poťahmi v ekokoži, Tako Alive Energy s dynamicky vzorovanou plastovou časťou vaničky a zladenou prebaľovacou taškou či Tako Alive New v pastelových farbách a bodkovaným vzorom v spodnej časti vaničky.


No s vajíčkom opatrne, radšej siahni po safety značkách ako Concord, Britax a pod. Bezpečnosť dieťaťa v aute je to najdôležitejšie. A určite radšej kúpiť kvalitné bazárové ako nekvalitné v trojkombinácií.

Skús vo svojej cenovej triede teda 500 -550 eur radšej pozrieť Petite&Mars Grand II, veľmi dobrý a prejde aj neľahký terén, je spratný a oveľa ľahší ako tebou spomínané značky. Alebo jeho kolegu Petite&Mars Rover, ktorý je veľmi podobný Taku alebo Bebettu ak sa ti viac páči oblejší dizajn.

Petite&Mars Grand II

Petite&Mars Grand II je pokračovaním populárneho G-Mini Grand - od roku 2020 patriaceho pod značku Petite&Mars. Pokračuje v tradícii 2v1 sedadla konvertibilného na vaničku, no v modernejšom, štýlovejšom duchu v nových farbách a s koženkovými detailmi. Matná strieborná či zlatá konštrukcia je doplnená orámovaním na vaničkovo/športovej nadstavbe. Vybavená je menšími prednými kolieskami určenými na menej náročné mestské povrchy. Doplňujú ich zadné, väčšie nafukovacie kolesá napomáhajúce hladšej jazde. Zadná náprava je pomerne široká, nemusí sa preto vojsť do užších dverí.


Hlboká vanička v minimalistickom duchu ponúka dostatok priestoru, aj keď nie spevnené bočnice. Na športové sedadlo sa zmení pomocou zponutia pásov s prackami (a naopak). Športiak korýtkového typu je vhodnejší pre menšie deti. Ponúka hybridné polohovanie - môžeš ju typicky pre korýtko nakláňať, prispôsobiť sa však dá aj pásom na chrbtovej opierke. Opierku nôh môžeš polohovať individuálne. Ku kočíku môžeš tiež dokúpiť autosedačku vlastnej značky (GL CUB Gmini), alebo niektorú z autosedačiek známejších značiek s úchytmi typu Maxi-Cosi, nasaditeľnú na adaptéry.

Petite&Mars Rover

Petite&Mars Rover je novinkou roka 2019. Tento kombinovaný kočík využíva moderný look, neutrálne farby, melange a prvky koženky. Zároveň sa ešte nachádza v cenovo dostupnej kategórii, čím poteší väčšinu rodičov hľadajúcich nenáročné all-terrain riešenie od narodenia, za ktoré nezaplatia majland. Plne odpruženú, robustnú konštrukciu dopĺňajú bezúdržbové, gélom plnené pneumatiky, takže - užívajúc si komfort blízky tým nafukovacím, ti zároveň nehrozí defekt.

Hlboká vanička oválnych línií ponúka polohovanie matraca, ako i odvetrávanie v predĺženej strieške. Predĺžiteľnou, preklápateľnou strieškou je vybavená aj športová časť (tá je skôr menších rozmerov), ktorú okrem plného sklopenia dokážeš na konštrukcii tiež otočiť. Ku kočíku - dvojkombinácii získaš aj nánožníky, pláštenku, moskytiéru, vložku do sedadla, adaptéry, prebaľovaciu tašku a držiak na pohár; autosedačka vlastnej, či známejších značiek je dostupná voliteľne.

Poprípade si pozri Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3, Mamas&Papas Ocarro a Mamas&Papas Sola 2 MTX.

Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3

Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3 novinkou konca roka 2018, pokračujúcou v tradícii luxusného otočného, kompaktného modelu Armadillo Flip XT 2. V trojkovej verzii prináša zvýšené pohodlie, a to prostredníctvom citeľnejšieho, pohodlnejšieho odpruženia, mäkšieho a kvalitnejšieho sedáku s vložkou, a tiež striešky so spevneným šiltom. Samozrejmosťou sú nové štýly, farby a prevedenia textílií s chrómovými detailmi a vylepšené kolesá s hrubšou vrstvou peny (vzadu inšpirované vyšším modelom Ocarro).

Jedno z najpriestrannejších otočných sedadiel na trhu sa dá v chrbtovej i nožičkovej časti sklopiť až do ľahu. Súčasťou je aj vyššie umiestnené detské madlo. XXL strieška ochráni pred slnkom či dažďom; v horúcich dňoch na nej môžeš naviac odzipsovať vetraciu časť. Koženková rúčka sa otáčaním da prispôsobiť. Kočík zložíš jednou rukou na veľmi kompaktný rozmer bez ohľadu na to, kam sedadlo smeruje. Okrem autosedačky možno na kočík nasadiť aj voliteľnú hlbokú vaničku, čím vytvoríš plnohodnotnú kombináciu od narodenia. K dispozícii je tiež množstvo voliteľných doplnkov.

Mamas&Papas Ocarro

Mamas&Papas Ocarro je novinkou 2016/2017. Je to luxusný kočík stabilný na najrôznejších povrchoch. Dizajn vychádza z úspešného Armadilla, od ktorého prebral aj spôsob skladania. Na pomerne kompaktný rozmer ho tak napriek veľkosti dokážeš zložiť aj jednou rukou bez potreby odnímať či otáčať sedadlo.

Váčšie kolesá s hrubou vrstvou peny sú dvojito odpružené pre čo najvyšší komfort jazdy. Reflexné pásy po ich obvode zvýšia viditeľnosti aj v zhoršených svetelných podmienkach. Športovú časť môžeš polohovať až do ľahu vhodného aj pre tých najmenších. Budú sa v nej cítiť komfortne vďaka mäkkému polstrovaniu s vymedzovacím vankúšikom. Luxusný dojem podčiarkuje chrómový lem opierky nôh i striešky ladiaci k lesklej konštrukcii. Pre plnohodnotnú kombináciu od narodenia je v ponuke luxusná vanička s magnetickým nánožníkom a adaptéry pre autosedačku. Kočík tiež môžeš zakúpiť rovno v sete.

Ocarro nájdeš v ponuke aj v špeciálnych Signature edíciách. Textílie v prémiových melange farbách sú doplnené prešívanou strieškou a koženými detailmi v odtieňoch hnedej pre čo najefektnejší dojem.

Mamas&Papas Sola 2 MTX

Mamas&Papas Sola 2 MTX je vyššia, terénnejšia verzia modelu Sola 2. MTX má zadné kolesá v terénnejšej verzii s nafukovacími pneumatikami. Tie mu pridávajú dodatočné odpruženie pre hladšiu jazdu. Kočík aj s nimi zostáva ľahký a dobre ovládateľný.

Sedadlo môžeš napolohovať do úplného ľahu vhodného od narodenia. Textílie sedadla sú u MTX v prémiovom jeansovom vzhľade. Pridanou hodnotou verzie je aj strieška, ktorú môžeš roztiahnuť do XXL rozmeru vyklopením obrovského šiltu. Ku kočíku sa dá voliteľne dokúpiť plnohodnotná vanička či autosedačka s adaptérmi.

Modely rady Sola, Zoom a Urbo majú rovnaké kostry sedacej časti aj úchyty. Dokážeš preto medzi nimi vymieňať všetky ich nadstavby, adaptéry, a tiež jednotlivé doplnkové súčasti (madlá, striešky, poťahy).

Držím palce. Nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a môj login, aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie.😉


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally