Aký nekorýtkový kočík odporúčaš pre rodičov s výškou 181 cm?

Zodpovedané
17. sep 2021

Ahoj,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/kocikov...

Avšak asi si poriadne neprečítala moju otázku a kritériá. Takmer všetko čo si mi odporučila je s korýtkovým sedením.

Hľadám:

  • kočík s vyššou konštrukciou pre vyšších rodičov - ja a aj muž 181cm,
  • mala by to byť dvojkombinácia, veľmi skladný aj so športovou časťou,
  • športová časť otočná - nie korýtková.

Aký kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

je mi to ľúto, ale sklamem ťa. Neviem ponúknuť iný ako korýtkový typ kočíka vhodný k Vašej výške.

Nie je to ani o tom, že by som si zle prečítala otázku, ale bohužiaľ dostupnosť nekorýtkových modelov pre pohodlie a dodržanie ergonomického zdvihu k Vašej výške na trhu nie je. A ja osobne povolaním profesionálny bezpečnostný technik so školeniami z ergonómie Ti nedoporučím kočík, ku ktorému sa budeš zohýbať a dvíhať z neho dieťa. Časom môžu u Vás nastať bolesti chrbtice spôsobené zlým, respektíve nesprávnym dvíhaním bremena. Z mojej strany by to bol neprofesionálny prístup.

Mám pre teba teda riešenie. No skôr to ber ako radu, keďže som Ti moc neporadila. Skús osobne zájsť do predajne a kočíky si prezrieť tam, aby si v realite videla ako sa budeš zohýbať a či to je pre teba znesiteľné. Možno tam objavíš nekorýtkový kočík, ktorý Ti bude vzhľadom na Tvoju výšku vyhovovať.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally