Aký odpružený športový kočík s nafukovacími kolesami odporúčaš?

Zodpovedané
25. sep 2021

Ahoj,

potrebovali by sme poradiť, lebo už dlhšie riešime športový kočík. Máme staršiu verziu trojkombinácie Camarelo Q12 a sme maximálne spokojní. Akurát sa nám nedopatrením pokazila športová opierka. Preto musíme kúpiť nový kočík.

V prvom rade by som chcela niečo, čo sa mi nerozpadne a nerozhrká po pár mesiacoch na zlom teréne. Kočík musí byť dobre odpružený a ideálne s nafukovacími kolesami. Chcem, aby mal veľkú striešku, ktorá sa bude dať čo najviac sklopiť. Kočík musí byť polohovateľný do ľahu a mať nastaviteľnú rukoväť. Mám 158 cm a muž 2 metre.

Kočík má byť otočný do oboch smerov. Bol by to bonus.

Pozerali sme Petit&Mars Street aj plus verziu. Odradili nám recenzie, že po čase sa zle skladal a rozhrkal. Ďalej Valco Snap - materiál nám prišiel lacný. Kočík Britax - nepáčilo sa mi ťažisko a zle sa s ním manipulovalo.

Ktorý športový kočík alebo kombinácia spĺňa naše požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

ak chceš niečo kvalitné, čo sa ti po čase nerozhrká a nerozpadne tak sa popozeraj po modeloch značky Emmaljunga. A to konkrétne po modeloch Emmaljunga NXT30, Emmaljunga NXT60 F alebo Emmaljunga NXT90 F. Sú to kočíky stavané do akéhokoľvek terénu kvalitnej švédskej značky. Všetky modely majú nafukovacie pneumatiky, odpruženie a veľkú striešku a nastaviteľnú výšku rúčky od 50 - 115 cm.

Emmaljunga NXT30

Emmaljunga NXT60 Flat

Emmaljunga NXT90 Flat

Poprípade si pozri X-Lander X-Move, ktorý ma ťažisko podobné Camarelu. Alebo jeho kolegu X-Lander XA.

X-Lander X-Move

X-Lander XA

Ak by sa ti páčilo niečo z menšími kolesami a praktickejšie do kufra, tak kukni na Coletto Joggy 2018 . Znesie aj ťažší terén a konštrukcia tiež niečo vydrží.

Coletto Joggy

Držím palce pri výbere. Nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a môj login, aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie.😉

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally