Aký športový kočík - Britax či Petite&Mars?

Zodpovedané
4. nov 2019

Aký športiak odporúčate? Uvažujem nad Britax alebo Petite&Mars.

Ahoj,

neuvádzaš, ktorý Britax či P&M máš na mysli, no budem predpokladať porovnanie podobných modelov - B-Motion Plus a Petite&Mars Street.

Tu by som sa rozhodovala ani nie tak pre priority, lebo funkčne a výhodami (priestrannosť, skladnosť, váha a pod.) sú to podobné kočíky, ale skôr ich porovnaním s nevýhodami.

U B-Motion totiž máš o čosi viac priestoru, ale mínusom je šikmé sedenie (riešiteľné popruhom na priamejší sed), a tiež je vhodné ho skúsiť vopred kvôli ťažisko a ovládateľnosti naloženého (aj vykladaniu na obrubníky), ktoré nie každej mamičke u tohto modelu sadnú. Celkovo ale kvalitou vychádza o málo lepšie, v mojich očiach - ale zasa je aj ťažší, robustnejší.

Britax B-Motion 4 Plus

U Street-u je zasa sedenie lepšie, ale o málo menej priestranné (nie je to zásadný rozdiel), no a bolo tam pár kiksov s konštrukciou (pár mamín sa v poslednom čase sťažovalo) - no zasa je to kočík ľahší. Plus teda má penové kolesá, čo sa dajú vymeniť za nafukovacie (no je tam doplatok). Takže otázkou je, či prioritizuješ nižšiu váhu a menej šikmý sed, alebo vyššiu odolnosť, terénnosť a super priestor - a podľa toho vieš, ktorý je ‘lepší’ (pre Teba).

Petite&Mars Street

Ak by si náhodou mala na mysli nový Britax B-Agile M - tam je to otázne. Zdá sa byť vylepšeným, no veľmi podobným základnému B-Agile-u. Teda skôr tvrdší a nižší, aj keď dizajnovo vydarenejší a schopnejší. Stál by za uváženie, ak plánuješ jazdiť len v meste a nie si extrémne vysoká.

Britax B-Agile M

Britax B-Agile 4

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli