Aký športový kočík s dlhšou strieškou do mesta je možné po čase napojiť ako tandem pre druhé dieťa?

Zodpovedané
22. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som vymeniť moju trojkombináciu kočíka. Syn má rok chcela by som športový kočík otočný v oboch smeroch, aby mal dlhšiu striešku. A taký, na ktorý sa dá v budúcnosti pripojiť vajíčko a aj vanička pre súrodenca.

Máme trocha horšie chodníky, tak aby to niečo zvládlo. A ideálne také niečo, čo sa dá zložiť dokopy so športom. Nech nezaberie veľa miest.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

pri odpovedi na tvoju otázku som sa musela dlhšie zamýšľať. Nie je mi celkom jasné, či chceš po čase vytvoriť tandem alebo kočík posunúť celý pre druhé dieťa.

No určite si pozri Easywalker Harvey3, tento kočík spĺňa obidve požiadavky naraz. Zabezpečuje komfort jazdy a jednoduchosť používania. Jeho vynovené kolesá sú vhodné pre každý terén, čo dokazuje hladká a pohodlná jazda na nerovnom teréne vďaka závesnému systému ložísk, či už na prechádzke do mesta alebo do prírody.

V jednomiestnom móde s jedným sedadlom je športové sedenie s pridaným šiltom umiestnené na konštrukcii vyššie - pozíciu vie ešte zvýšiť dokúpiteľný zvyšovací adaptér. Rovnaký adaptér využiješ aj pri Duo móde, aby mali deti medzi sebou dostatok priestoru.

Easywalker Harvey3

Taktiež model Hauck Duett 2 je stavaný na obidva prípady, pre rozdielne sedadlá a možnosť pripojiť iba jednu autosedačku vhodný najmä pre mladšieho a staršieho súrodenca.

Hauck Duett 2

Joolz Geo 2 je kočík s možnosťou vytvorenia tandemu. Mäkko odpružená dizajnová konštrukcia je v novej verzii o niečo ťažšia. Kolesá sú vpredu i vzadu odľahčené nenafukovacie, rovnaké ako u modelu Joolz Day 2. Veľký nákupný košík vieš odklopiť a po odňatí z konštrukcie aj prenášať. Voliteľnou veľkou nákupnou sieťou možno odkladací priestor ešte rozšíriť.

Joolz Geo2

Ďalším typom je Nuna Demi Grow môže v ňom jazdiť jedno dieťa, ale dá sa tiež s i bez zvyšovacieho adaptéru využívať v tandemovom nastavení pre staršieho a mladšieho súrodenca. Štýlová konštrukcia je kvalitne odpružená, pre jazdu v rôznych terénoch si tvrdosť pruženia dokážeš nastaviť.

Nuna Demi Grow

Uppababy Vista V2 je full-size kočík využiteľný už od narodenia. A neskôr dokonca až pre dve deti (súrodencov) naraz vďaka adaptérom, ktoré ho zmenia na dvojmiestny tandem. Aj u V2 verzie nájdeš typickú funkcionalitu, zvýšenú nosnosť a konštrukciu vyrobenú z kvalitného hliníku. Pre čo najhladšiu jazdu je vybavená odpruženými, bezúdržbovými kolesami.

Uppababy Vista V2

Posledným modelom, ktorý si určite pozri je mestský model Thule Sleek. Je to moderný, vysoko variabilný športový kočík či kombinácia vhodná pre jedno dieťa, konvertibilný na dvojmiestny tandem v prípade, že k prvému dieťatku pribudne súrodenec.

Thule Sleek

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kočikopédiu a môj login (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally