Aký športový kočík využijeme, keď bývame v dedine pod Tatrami?

Zodpovedané
2. aug 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík pre 10-mesačnú dcéru.

Chcem, aby aspoň trochu spĺňal nasledovné požiadavky:

  • aby zvládol aj trošku náročnejší terén, bývame na dedine pod Tatrami,
  • aby nebol príliš ťažký,
  • aby sa dal pomerne ľahko zložiť a dať do auta,
  • aby bol aj pohodlný na spanie a mal dosť dlhú striešku.

Ktorý kočík je pre nás najvhodnejší?

Ďakujem

Ahoj,

často odporúčam Thule Urban Glide 2, pretože patrí k najľahším na trhu. Tentokrát však nie. Mám ho osobne odskúšaný, môžeš si prečítať aj moju podrobnú recenziu. Má malé mínus, ktorým je nedoliehanie striešky a chrbtovej opierky. Tvorí sa medzi nimi 1,5 až 2 cm odskok. Môže Ti cez to prefukovať chladný vzduch. Zima v meste nie je porovnateľná so zimou pod Tatrami.

Výbornou voľbou by bol kočík Bumbleride Indie, ktorý je na našom trhu menej dostupný. Skús si pozrieť bazárový model.

Pozri si terénnejšie kočíky Baby Jogger City Elite 2 a TFK Mono. Elite je ľahší oproti Mono. Ten má však zase vyššiu nosnosť.

Ak by Ťa neoslovili trojkolky, pozri si štvorkolesový Baby Jogger City Premier.

Tieto kočíky Baby Jogger majú v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), ale kolesá a odpruženie sú vhodné nielen do mesta, ale aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom.

Prípadne si pozri aj Maxi-Cosi Nova 4. Menším mínusom je jeho 15 kg nosnosť. Jeho jazdné vlastnosti, funkcie a dizajn Ťa však milo prekvapia.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally