Aký spratný, priestranný športový kočík do auta, aby aj naozaj niečo vydržal?

Zodpovedané
14. jan 2019

Som sklamana, ze neviem najst sportak, ktory by mi vyhovoval. Sportova cast z trojkombinacie sa mi po otoceni zacala kvoli zlemu tazisku prevazat smerom na zadne kolesa - skoro sa mi kociar aj zo synom prevratil. Kupila som Caretero s pultikmi, no synovi bol maly (na svoj vek je dlhy). Dlzkou nam nakoniec vyhovoval jedine 4baby Rapid. Sklamali ma vsak kolesa, a dvihanie chrbtovej casti je velmi neprakticke. Nanoznik syn skopava behom minuty, kedze je len na suchy zips. Kolesa v snehu zlyhali na plnej ciare. Jedina vyhoda je to, ze je lahky a lahko sa dava do auta. Hladam lahky stabilny kociar s poriadnymi kolesami, ktory by bol spratny do auta, synovi by nebol maly a naozaj nieco vydrzal. Mate nejake typy?
Dakujem

Ahoj,

bohužiaľ neudávaš rozpočet, pretože ten vie výber podstatne obmedziť. Skúsim ti poradiť viacero modelov - možno nájdeš niečo, čo ti vyhovie.

Nie až taký ľahký, ale predsa nie úplne ťažký, zvládne i terén a hlavne s extra priestrannou športovou časťou je Britax B-Motion Plus (je dostupný aj ako trojkolka). S plochou až meter ti z neho syn určite nevyrastie. Aj skladanie je rýchle a zvládnuteľné aj jednou rukou.

Britax B-Motion 4 Plus

Britax B-Motion 3 Plus

Za zváženie by mohol stáť aj Moon Jet-R, ktorého sedenie je široké a dostatočne pohodlné aj pre väčšie dieťa.

Moon Jet-R

Z ľahkých modelov by mohol byť zaujímavým aj Valco Snap 4 Sport či vyšší model Valco Snap Trend Tailormade s prípadnými nafukovacími Sport kolesami.

Valco Baby Snap 4 Sport

Valco Baby Snap 4 Trend

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

Ďalšími kandidátmi, ktorí mi napadajú, sú Petite&Mars Street s dokúpiteľnými nafukovačkami alebo Coletto Joggy.

Petite&Mars Street

Coletto Joggy

Dobrú ovládateľnosť ponúkajú aj trojkolesové modely, aj keď tie, čo ti poradím, budú možno z tých trošku drahších. Nezabúdaj však, že kvalita predovšetkým detailov (ako kolies, odolnosti konštrukcie, textílií) sa odrazí práve na cene.

Takže z trojkolies obzri asi najmä Baby Jogger City Mini GT, vyšší model Baby Jogger City Elite, prípadne niektorý z kočíkov Mountain Buggy, napríklad Urban Jungle. Všetky ponúkajú výborné vlastnosti aj v teréne, ovládateľnosť i priestranné sedadlo. Možnosťou je kúpiť aj bazárový.

Baby Jogger City Mini GT

Baby Jogger City Elite

Mountain Buggy Urban Jungle

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli