Aký súrodenecký kočík odporúčate pre dvojročné a trojmesačné dieťa?

Zodpovedané
10. máj 2021

Dobrý deň,

hľadám súrodenecký kočík pre dvojročné a trojmesačné dieťa. Športovú časť by som chcela do úplného ľahu. Ak dieťatko sedí, tak nech to je skutočne sed, nie polosed (ako napr. Britax go big, Baby Jogger city elite, je to nepohodlný polosed, dieťa sa tam šmýka ). Kočík by mal zvládnúť aj nerovnú cestu a sedenie deti vedľa seba.

Aký kočík mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade, že sa jedná o kočík, ktorý je za sebou, tak vtedy kvôli variabilite kočíka výrobcovia volia skôr korýtkové sedenie.

V prípade sedenia vedľa seba sú športové časti do úplného ľahu.

Ak je pre Vás prioritou, aby boli športové časti otočné a teda aj s možnosťou dokúpenia hlbokej vaničky, tak skúste si pozrieť kočík Dorjan Danny Sport Twin.

Dorjan Danny Sport Twin

Dorjan Danny Sport Twin je predchodcom novšieho modelu Danny Sport 5 Twin. Je to dvojmiestny športový či kombinovaný kočík na robustnej konštrukcii so sedadlami umiestnenými vedľa seba. Pre svoju veľkosť, odpružené nafukovacie kolesá a dostatočne priestranné nadstavby je Danny Sport 5 ťažký a náročnejší na skladovanie. Pri šírke 78 cm sa do klasických 80 cm dverí zmestí len tesne, je preto vhodný skôr na prechádzky vonku než do obchodov. Hlboké vaničky sú dlhé a dostatočne priestranné, aj keď užšie. Rovnako ako športové sedadlá ich možno nasadiť v oboch smeroch jazdy a ľubovoľne kombinovať. Sedadlá dokážeš plne polohovať, kvôli svojim rozmerom sú vhodné skôr pre menšie deti. Pomocou adaptérov sa dajú na konštrukciu pripojiť aj voliteľné autosedačky. Danny Sport Twin vyšiel v kolekcii s poťahmi imitujúcimi ľan Danny Sport Twin Linen Line a tiež v kolekcii so vzorom motýľov Danny Sport Butterfly.

Bez otočných športových častí by som sa pozrela na kočík Valco Baby Snap Duo s možnosťou dokúpenia vložnej tašky a adaptérov na autosedačku.

Valco Baby Snap Duo

Valco Baby Snap Duo je dvojverzia známeho modelu Snap s vyššou nosnosťou určená pre dvojičky či vekovo blízkych súrodencov. Snap Duo je veľmi ľahký, no vďaka predným zdvojeným kolesám stabilný. Kolesá bez odpruženia sú určené na menej náročné prechádzky mestom. Tak ako aj ostatné kočíky z rady Snap ho zložíš rýchlo a jednoducho sedadlami smerom dnu, takže sa v aute neušpinia.

Neotočné sedadlá sú potiahnuté textíliami s jednoduchou údržbou. K základnej čiernej farbe vieš ladiť dokúpiteľné farebné striešky. V prémiovej verzii Tailormade je však k strieške zladený aj poťah sedadla. Chrbtové i nožné opierky môžeš individuálne polohovať až do ľahu dostatočného aj pre menšie bábätká, ktoré môžeš v sedadle dodatočne ochrániť voliteľnými vymedzovacími nánožníkmi. Pre maximálny komfort od narodenia môžeš tiež na konštrukciu pripojiť jednu alebo dve hlboké vaničky, prípadne namiesto nich využiť vložné tašky. Na konštrukciu sa dá nasadiť pomocou adaptéru tiež autosedačka, ale iba jedna.


S pozdravom
Kociky.sk