Aký veľký športový kočík odporúčaš?

Zodpovedané
19. okt 2021

Ahoj,

mám 2,5 ročného syna a pol ročnú dcérku. Chcela by som vymeniť kočík za športový, do ktorého by si vedeli aj obidve malé deti sadnúť. Syn je zvyknutý na odrážadlo, ale keby sa mu náhodou zacnelo za sestrou, tak nech môže zasadnúť.

Ktorý kočík je vhodný?

Ďakujem

Ahoj,

v tvojom prípade by som volila 2 typy kočíkov:

Prvým typom by bol športový kočík, ktorý má možnosť rozšírenia pre druhé dieťa. Pri takomto type kočíka pozor na maximálne zaťaženie na jedno dieťa. Aby sa nestalo, že súrodenci si zasadnú spolu do jedného sedadla, konštrukcia drží, no sedadlo urobilo prásk!

Druhým typom je väčší športový kočík, teda s čo najvyššou nosnosťou a priestorom. Takého kočíky ale nepatria k najľahším. Konštrukcia musí čo to vydržať, čo to prejsť a uniesť nemalú váhu.

Prvý model, ktorý ma napadol pri čítaní tvojej správy je Quinny Hubb. Je to moderný športový či kombinovaný kočík s množstvom veľmi praktických funkcií. Jednou z nich, ktorú musím určite spomenúť je obrovský nákupný košík s postranným vreckom s nosnosťou až 20 kg! Na nie celkom rovnom povrchu určite oceníš bezúdržbové kolesá s pneumatikami plnenými penou!

Quinny Hubb Mono

Podobným typom s vlastnosťami rozšíriteľnosti pre dvoch súrodencov rôzneho veku ako Hub, sú aj tieto modely: Joolz Geo 2 a Easywalker Harvey3.

Joolz Geo2

Easywalker Harvey3

A teraz pár typov na druhý typ kočíka, teda väčší s možnosťou väčšieho zaťaženia na jedno sedadlo a zároveň priestrannejšie.

Začala by som pár modelmi od značky Emmaljunga, ktorá je známa nielen svojou kvalitou, jazdnými vlastnosťami, použitými kvalitnými materiálmi ale aj priestrannosťou a nosnosťou. Ale niektoré z týchto modelov môžeš rozšíriť o druhé sedadlo.

Ako prvý si pozri model najvyšší model značky Emmaljunga NXT90, potom jeho menšieho brata Emmaljunga NXT60.

Emmaljunga NXT90 Ergo

Emmaljunga NXT60 Ergo

Nemôžem zabudnúť ani na tandemový model Britax B Ready G3 a Britax B-Ready. Alebo kolegovia, ktorí čo to unesú Britax B-Agile M a Britax Smile III.

Britax B-Ready G3

Britax B-Ready 2017

Britax B-Agile M

Britax Smile III

Od značky Nuna si určite nezabudni pozrieť model Nuna Demi Grow, ktorý by ťa mohol osloviť veľkosťou, nosnosťou, vlastnosťami a zároveň skladnosťou.

Nuna Demi Grow

Podobným odolným modelom je aj Thule Sleek a terénnejší kolega Thule Urban Glide 2.

Thule Sleek

Thule Urban Glide 2

Poslednými modelmi, ktoré spomeniem sú Mamas&Papas Ocarro, Mamas&Papas Armadillo Flip XT, Petite&Mars Royal a Petite&Mars Street+ Oak.

Mamas&Papas Ocarro

Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3

Petite&Mars Royal

Petite&Mars Street+ Oak 2021

Myslím, že som ti práve dosť zamotala hlavu. Pokiaľ však budeš ešte potrebovať radu, napr. k záverečnému výberu nezabudni sa ozvať a pripomenúť, nakoľko poradňa je anonymná.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kočikopédiu a môj login (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally