Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Anex e/type - je to vhodný výber kombinovaného kočíka na dedinu, do prírody, mesto pomenej?

Zodpovedané
14. máj 2020

Ahoj Eli.

Rada by som sa tá spýtala na tvoj názor na kočík Anex e/type 2020. Čakám septembrové bábätko a kočíkovať budem prevažne na dedine a v prírodných terénoch, na upravených mestských chodníkoch pomenej.

Pôvodne som bola rozhodnutá pre l/type, ale vzhľadom na to, kde budem prevažne kočíkovať, mi bol odporučené e/type, pretože je odpružený a vyšší. Ale na druhej strane sa obávam váhy a športovej časti. Na predajni mi ukazovali ako sa ľahko skladá a musím povedať, že sa mi veľmi páči. Ale názory okolia má veľmi mýlia a neviem sa rozhodnúť, či áno alebo nie .

Ďakujem veľmi pekne.

Ahoj!

Anex e/type mne príde, na to čo to je a aký má (skôr menší) športiak, trochu ťažký. 13,5 kg, no neviem, aj širší je, 60 cm - nie vyslovene najkompaktnejší kočík. Ako vaničkový kočík úplne ok, ale neskôr s abojím, že budeuž trochu na obtiaž. Za mňa, pravdupovediac, neviem, skôr ma odrádza ten sedák/strieška, ale jazdne je príjemný a teda aj odpružený. Do prírody ale fajn, ak si stotožnená s tou športovou časťou a prípadnou zmenou okolo roka a pol+ za nejaký ľahší športový kočík s neotočným sedadlom…

Ak by ale terén nebol že zásadný, iba bežné nerovnosti, aj Espiro Only by stál za myšlienku - kompaktnejší, s priestrannejším sedadlom… Okrem toho potom aj niečo ako Jané Kendo… ale je pravda, že kočíky sú to dizajnovo dosť odlišné.

A ešte jedna dizajnovo zaujímavá vec je už dostupná - Lionelo Mari. Cena fajn, funkčne vyzerá fajn, dizajn dobrý, tvar konštrukcie sa mi jazdne veľmi pozdáva...


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam, či Instagrame.