Baby Jogger City Elite vs. City Elite 2 - rozdiely? Sadne na dvojku Deluxe vanička? Či by si odporučila Compact (novembrovča)?

Zodpovedané
8. júl 2020

Ahoj,

chcela by som ťa poprosiť o radu. V čom sa líšia od seba Baby Jogger City Elite a Baby Jogger City Elite 2? Či pasuje na Baby Jogger City Elite 2 vanička Deluxe model? A ktorý typ vaničky Deluxe alebo Compact by si odporučila pre dieťa narodené v novembri, myslím veľkosťou a priestorom?

Ďakujem za odpoveď.

Ahoj,

rozdiel medzi Baby Jogger City Elite a Baby Jogger City Elite 2 je v prvom rade v modernejšom prevedený a minimalistickejšom štýle. City Elite 2 preto nemá spojovaciu tyč hore nad strieškou (normálny človek si ani moc nevšimne), čo je možno krajšie, ale škoda, lebo tá kočík celkovo spevňovala, takže bola naozaj funkčná. Aj bez nej je to však dobrý kočík, naviac s novými štíhlejšími kolesami, ešte o niečo priestrannejším sedadlom (ale už to pôvodné je fakt fakt fakt priestranné) a zvýšenou kvalitou poťahov (myslí sa tým, že už nie sú tak šuštiakové, ale aj tie boli skutočne odolné). Chcem tým povedať, že jednotkový Elite je jednoznačne super stále tiež a ak nájdeš nejakú super akciu, kľudne choď aj doň. Dvojka je zasa trošku štýlovejšia - no a je to dvojka, takže aj novosť materiálov je isto plusom.

K hlbokej vaničke. Obe sú ok. Jasné, že Compact je menšia, resp. skôr užšia. Ja si myslím, že pre novembrové bábo, čo je v zime ešte mini pidi, zvládnete obe, ale ak už vyberáš, asi skôr Deluxe, keďže je vypevnená. A k City Elite 2 je už v ponuke nová vanička - konkrétne určená pre City Elite 2, takže tam jednoznačne choď do toho (super je na nej aj to, že má šilt).

Všetky vaničky sú také normálne, nie obrovské, ale sama mám novembrovča (a nebol mini pidi pri narodení) - a tak ti s istotou môžem povedať, že veľkosti sa moc neobávaj. Postačí absolútne priemer.

Baby Jogger City Elite

Baby Jogger City Elite 2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli