Baby Jogger City Select Lux kombinácia - kompatibilita kočíka so staršou vaničkou, adaptérmi, + musím kúpiť športiak?

Zodpovedané
26. jan 2021

Dobrý deň,

Zvažujem kúpu kočiara Baby Jogger City Select Lux pre ročnú dcérku. V lete má pribudnúť súrodenec, rada by som v lete kočík doplnila o hlbokú vaničku a nadstavec na autosedačku.

Rada by som vedela či hlboká vanička a adaptéry predávané na starší Baby Jogger City Select budú pasovať aj na novšiu radu Baby Jogger City Select Lux.

Tiež ma zaujíma, či okrem hlbokej vaničky musím kúpiť aj druhú športovú. Niekde som čítala, že hlboká vanička sa vytvára z konštrukcie športovej vaničky, len neviem, či som to dobre pochopila.

Za odpoveď Vám vopred ďakujem.

Ahoj,

na Baby Jogger City Select Lux bola vyrobená nová hlboká vanička, resp. tzv. Pram kit.

Baby Jogger City Select Lux

Ide o textíliu plus násadku na rám športovej časti, ktorou zo športového sedadla, alebo nového Lux vyrobíš hlbokú vaničku. Ide o praktické riešenie, lebo skladovať po dopoužívaní hlbokej korby nemusíš priveľký balík. Tu je na objasnenie video:

Čo sa týka starých vaničiek, výrobca staré BJCS ako kompatibilné s novým modelom uvádza. Daj ale pozor, lebo Deluxe vaničku napr. nie je možné využívať ešte aj s (druhou) sedacou časťou pre 2. dieťa. Takže tá je vylúčená predovšetkým pre tvoj prípad, keď chceš kočík využiť ako tandem.

Deluxe vanička je vhodná, keď sa kočík využíva len pre jedno dieťa naraz. Ostáva potom ešte Compact carrycot - skladacia vanička, ktorá by mala sedieť. Kvôli priestorovým nárokom ale odporučím tú novšiu. Takisto športové sedadlo je to nové podstatne lepšie, okrem priestoru a prepracovania aj preto, že je skladnejšie - konštrukcia sa dá zložiť aj s oboma sedadlami naraz, keďže sa prekladajú do seba - takže ho odporúčam omnoho skôr.

Takže mojím odporučením bude kupovať príslušenstvo každé jednotlivo. Sediace na typ Lux - sú jednoducho lepšie a pri dvoch deťoch lepšiu skladnosť oceníš. Ak ale budeš veľmi potrebovať, nasadiť s dajú aj staršie. Adaptéry na autosedačky nemenili, takže aj tie ti sadnú aké zoženieš - samozrejme City Select či City Select Lux typ.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli