Britax B-Motion 4 Plus v kombinácii - akú vaničku, vajíčko naň napojím? A chcela by som otočný sedák, sadne sedadlo z Affinity - ako?

Zodpovedané
6. jan 2021

Ahoj,

po prvom synovi mame doma sportovy kocik Britax B-Motion 4 Plus. Teraz cakame druhe dietatko a rozmyslam, ze by som k nasmu kociku dokupila vanicku a vajicko. Rada by som vsak mala aj otocnu sportovu cast.

Vraj sportovy sedak z Britax Affinity sa da nakliknut aj na B-Motion. Je to pravda? Potrebujem k tomu specialne adaptery? Ake typy vaniciek a vajicok su vhodne na konstrukciu B-Motion?

Dakujem

Ahoj,

Britax Affinity sedadlo je v teórii možné dať na Britax B-Motion.

Britax Affinity

Britax B-Motion 4 Plus

Nie je to však optimálne ani z hľadiska výrobcových odporúčaní, ani z ťažiska nie pre každého optimálneho ťažiska. Kočík na to nebol vyrobený a to treba mať na pamäti pri používaní - a byť radšej opatrný, ak kočík budeš takto používať.

Mamičky na to používajú adaptéry pre Römer autosedačky - majú rovnaké Click N’ Go zakončenie. Na tieto adaptéry potom naklikneš aj hocakú Britax Römer sutosedačku. Neodporúčam už potom iné ako Britax atuosedačky, budú to potom dva adaptéry na sebe a to nie je už nijak extra pevné.

Čo sa vaničky týka, tak v podstate je to jedno. Všetky majú rovnaké ukončenie, teda okrem tých z Go Big línie, tie naň nedávaj.

Na BM je určená korba pre B-Agile/B-Motion radu, ale na adaptéry vieš dať aj tú z Affinity. Funkčne to nie je nijaký zásadný rozdiel. Ja osobne som za tú. čo tam patrí, keďže na tú konštrukciu bola uspôsobená, ale teda Affiniťácka je trochu dlhšia.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli