Britax Römer Seed Papilio - názor na hlbokú časť aj kočík celkovo

Zodpovedané
5. máj 2020

Chcem vedieť vás názor na Britax Römer Seed Papilio, co sa týka hlbokej časti, ale aj celkovo.

Ahoj,

Seed Papilio, dánsky model po novom už pod Britax-Römer, je kočík, ktorý som vlastnila a úprimne môžem povedať, že jazdne a kvalitou bol pravdepodobne najlepší, čo som kedy vlastnila, skúšala, videla.

Viem, znie to tak extrémne, ale tak na mňa pôsobil. Okrem super skladnosti na plocho (konštrukcia) sa mi napríklad zdal krásny - takým špecifickým, originálnym spôsobom. Za celý život som totiž stretla asi 3 a z toho jeden bol môj a dva náhodou v zahraničí (Švajčiarsko a Švédsko). Je to dizajnovka nie pre každého a samozrejme nie každému sa páči taká unikátnosť, plus teda nie je to lacný model. Kvalita magnéziovo-hliníkovej konštrukcie je tiež úžasná, drží, pruží ak potrebuješ, prejde všetko a aj plne naložený kočík je ovládateľný aj jednou rukou. Kolesá za sebou tomu fakt pomáhajú. Plus sú dobrej veľkosti a z kvalitnej gumy.

K vaničke, je obrovská, ale je plytšia. Nie je to na závadu, ale dizajnovo to zasa niekomu môže nevyhovovať. Určite ju však neprefúka, materiály sú skvelé a s dobrým fusakom bude ok aj pre chladné dni.

Ak by som mala niečo vytknúť, resp. upozorniť, nad čím sa zamysli pred kúpou, bolo by to: 1) Strieška, ktorá podľa mňa tým, že je priamo nad sedadlom a aj keď menšia, tak dobre zakrivená, tieni dobre. Ale v lete v ľahu asi aj tak využiješ nejaký druh tienidla, ja som využila asi pri každom kočíku aj s inými strieškami.
2) Nastavovanie rukoväte je len v 2 polohách a obe sú fajn. Nie sú extrémne vysoké. Takže ak by si napríklad mala extrémnu výšku - okolo 2 m, bude možno krátka. Ale priemerne vysokým ľuďom (ja mám 176 a vo vyššej mi bola úplne ok, a dokázala som tlačiť aj v tej nižšej) bude dobrá.

Sedák je tak ako zvyšok kočíka špecifický, ale teda moji synovia tam boli radi. A aj keď je užší, zvládol aj veľké dieťa - je to ultrapolstrované textília a dieťaťu sa prispôsobí. Je hlbší, takže do korýtka najskôr v 6 mesiacoch, ale menšie deti si môžu dať do sedáku extra zakúpenú vyrovnávaciu vložku a byť tam v pohodlí.

Takže celkovo, a mňa jeden fantastický, kvalitný, ale dizajnovo veľmi špecifický model, ktorý sa ovláda jedna báseň. Uniesol neraz aj 3 naložené deti naraz a vydržal to, toľko ku kvalite - a naozaj sú jazdné vlastnosti fantastické, čo mne extrémne imponovalo. Nie je ľahký, ale ani ťažký, no a na čo si dať pozor som spomenula vyššie.

Ja za seba odporúčam. Má ho málo ľudí, ale tých málo, čo sa odhodlalo, s ním budú spokojní.

Seed Papilio

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli