Bývame v teréne. Ktorý kočík má dobrú ručnú brzdu?

Zodpovedané
22. júl 2022

Ahoj,

hľadám športový kocik pre môjho 5-mesačného syna. Potrebujem kočík s ručnou brzdou, lebo bývame v teréne, kde neustále kráčam do kopca alebo z kopca. Dobrzdovanie je fakt únavné. Nechcem kočík na behanie a ani iné športy. Chcem, aby bol ľahko ovládateľný aj jednou rukou, aby ho mohli kočíkovať aj moje staršie deti.

Ktorý kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

určite Ti odporúčam pred vložením do športovej časti, dokúpiť ergonomickú vložku, keďže syn má iba 5 mesiacov. Jeho chrbtica ešte nieje dosť pevná. Ja som používala ergonomickú vložku od Babymoov.

Neuvádzaš, či uprednostňuješ novší, alebo starší bazárový model. Zároveň je potrebné dodať, že kočíkov s ručnou brzdou je na našom trhu málo. Väčšinou sú to práve kočíky určené na beh a šport alebo terénne. Taktiež sú to väčšinou ťažšie modely, pretože ich konštrukcia musí vydržať v nerovnom teréne.

Začnem teda lacnejšími, bazárovými modelmi.

Z neotočných a ľahších športových, mestskejších kočíkov odporúčam model
Peg-Pérego Book Cross. Je priestranný, dizajnovo zaujímavý, ľahký a po zložení nezaberie veľa miesta. Nevýhodou je jeho nižšia, 15 kg, nosnosť športového sedadla.

Podobným modelom je ABC Design Chili v trojkolesovej verzií, alebo bratský model ABC Design Pepper, ktorý je štvorkolesový. Sú ľahké, skladné ale tiež s 15 kg nosnosťou.

Podobným, ale už športovejším modelom je Jané Slalom Pro. Nevýhodou opäť nižšia 15 kg nosnosť a väčšie rozmery po zložení.

Ťažšie kočíky od značiek TFK, Hartan a Gesslein, ktoré majú ručnú brzdu na rukoväti Ti uvádzať nejdem.

Z novších a drahších modelov, ktoré Ti vydržia do konca kočíkovacieho obdobia, a to pre 22 kg nosnosť, určite odporúčam Thule Urban Glide 2. Potom o čosi ťažší - 12,7 kg vážiaci Baby Jogger Summit X3.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally