Cybex Priam čierny vs Mamas&Papas Occaro, al. aký kvalitný, pekný mestský kombi kočík, čo vynesiem 1.p. (bez cenového limitu)?

Zodpovedané
26. jan 2021

Ahojte ,

Vyberám kočík pre májovča, chlapca. Už som prešla všetky možné kombinované kočíky. Mne sa skoro žiaden nepáči, nakoľko všetko pozerám len online a nemám reálnu predstavu.

Z praktických sa mi najviac páčil Cybex, nakoľko potrebujem prejsť jedno poschodie a dá sa zložiť. Je to ale naozaj bezpečné, keď je dieta dnuká? Cybex sa mi páči jedine čierny, nakoľko limitky neviem nikde pozrieť naživo v tejto covid dobe 🙈 Tak farebne som vybrala rosegold a čiernu farbu. Avšak moja otázka - tá čierna, vytiahne ju slnko? Je tá látka kvalitná ? Mame doma PSA. Budú sa na ňu lepiť nadmerne chlpá? Sú látky, ktoré to extra priťahujú 😄 Bude sa v lete prehrievať?

Designom ma viac oslovil Mamas and Papas Occaro Liberty, limitka v zelenej. No nádhera. Ale tie kolesá sa nedajú zložiť. Cybex Z Cloud i size pasuje aj na tento kočík?

Čo potrebujem :
To najlepšie pre dieťa
Ideálne prejsť s ľahkosťou schody
Pohodlný pre dieťa, hlavne športová časť aby mala dosť miesta
Pekný kočík, štýlový
Kočík do mesta

Ktorý výber je lepší? A aké má výhody oproti druhámu? Som otvorená aj iným možnostiam a na cene mi nezáleží.

Dakujeeeeeem ❤️

Ahoj,

tak najprv k Cybex Priam.

Cybex Priam 3

Jasné, že ak kočík používaš tak ako máš a potrebuješ napr. vyjsť schody, prejsť cez štrk/piesok, alebo inú prekážku, je bezpečné a dá sa (samozrejme so zaisteným dieťatkom a extra opatrne) prejsť po tých dvoch kolesách (to asi myslíš tým zložiť - sklopiť kolesá na dvojkolesový mód, že? 🙂).
Je to dobrá vlastnosť, ak tak kočík budeš občas používať, áno. Nie je to ale nič tak svetoborné, že by všetko ostatné malo ísť bokom - lebo samozrejme funguje aj napr. vyniesť najprv dieťatko a potom kočík, čo mamičky robia bežne a je to asi celkovo aj bezpečnejšie, väčšia istota. Takže áno, je fajn, že to má. Ale ako hlavný a jediný spôsob prekonávania schodov to asi skôr používať nebudeš a tobôž nie s vaničkou. Skôr so športovou časťou, myslím si.

K čiernej - ako najtmavšia farba je najnáchylnejšia na vyblednutie, áno. Najmä ak budete často a dlho vonku v horúce letné dni. Aj najdrahší Priamácky Jeremy Scott-ovia už vybledli, takže hej, môže sa stať, že ak nebudeš extra opatrná, vybledne ti, o to viac v čiernej verzii. Dajú sa ale kúpiť nové poťahy.

K prehrievaniu, áno, takisto je to hrozba. Každopádne je to fyzika - čierna priťahuje teplo. V čiernom kočíku bude v lete bábätku omnoho teplejšie. Je to fakt. Naopak, je to skôr taká umelejšia látka a teda chlpy, ak nebude teda psík vyslovene pĺznuť na tony a nebude sa priam “voziť” v kočíku by nemali byť väčším problémom. Stačí oprášiť či odchlpovačom pretrieť.

K Mamas&Papas Ocarro - áno, krááásna farba.

Mamas&Papas Ocarro

Pôjde naň aj Cybex Clousd vajíčko, áno, samozrejme s Maxi-Cosi/Cybex adaptérmi. Za mňa je to snáď ešte krajší a hlavne menej opozeraný model. Jeho nevýhody zahŕňajú, že je o niečo ťažší, nižší, a vanička je menej priestranná. Priestorovo sú na tom oba vcelku dobre, takže tam nejak veľmi nesúperia. Pre teba ale, k tým schodom, bude proste lepší ľahší kočík, a tá jazda na dvoch kolesách bude tiež výhodou. Ja by som ale nešla do čiernej (samozrejme osobný názor), inak si myslím, že ti Priam vyhovie viac.

Mimo toho by som asi odporučila jedine Bugaboo Fox 2, ktorý tiež jazdu na dvoch kolesách umožňuje. Od Priamu je ľahší.

Bugaboo Fox 2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli