Cybex Priam Spring Blossom - názor?

Zodpovedané
2. apr 2020

Ďakujem Ti za odpoveď,

chcem sa ešte opýtať na Tvoj názor, čo sa týka kočíka Cybex Priam Spring Blossom.

Ďakujem, s pozdravom Nikol

Ahoj,

Cybex Priam je za mňa nádherný, všestranne využiteľný, aj keď predovšetkým mestský kočík.

V limitke Spring Blossom je ozaj nádherný, najmä pre dievčatko. Je to dosť drahý kočík, ktorý cenu tak trochu nadsadzuje práve pre jeho nádhernosť a známu značku/typ. Skutočne s ním na ulici ohúriš. Naviac sú kolesá dobrej veľkosti, a to aj sedadlo, takže vydrží a prejde všeličo.

Odpruženie trochu klame - nie je tak dobre odpružený, ako by sa z tých viditeľných pružín mohlo zdať, takže ak sa maminky na niečo sťažujú, je to najmä to odpruženie, ktoré čakali citeľnejšie. Ak ale potrebuješ niečo štýlové a relatívne kvalitné do mesta, je aj dosť priestranný, aj nádherný, aj nová vanička je super, takže prečo nie.

Do veľkých terénov by som si ale zaobstarala niečo iné - a takisto aj v prípade, že potrebuješ niečo malé a ozaj skladné.

Cybex Priam 3

Cybex Priam 3 je novou verziou už ikonického Priamu rady Cybex Platinum v ešte luxusnejšom a multifunkčnejšom prevedení roka 2019. Originálna konštrukcia dáva čoraz väčší dôraz na odpruženie a výkon v teréne, pritom však nezabúda na ultramoderný look so štýlovými akcentmi. Novinkou sú aj pamäťové tlačidlá odnímania nadstávb. Roztiahnuteľný, čiastočne uzatvoriteľný priestranný nákupný košík zostal u trojky zachovaný. Okrem oblejšieho dizajnu a pridaných funkcií je jednou z veľkých vylepšení aj podstatne viac možností personalizácie.

Priam 3 si vyskladáš voľbou farby konštrukcie (pridanými k čiernej Matt Black a chrómovo-čiernej Chrome with Black details boli aj Rosegold a chrómová s hnedými detailmi Chrome with Brown details ) a Seat Packu - farby textílií sedadla, ktoré sa dajú obmieňať. Okrem základnej, jednofarebnej kolekcie sú k dispozícii aj limitované Fashion edície a kolaborácie, pre rok 2018 Koi Crystallized, Birds of Paradise, Rebellious, Space Rocket by Anna K a Scuderia Ferrari. Rok 2019 priniesol limitku českej modelky Cybex by Karolina Kurkova.

Sedadlo kočíka je mimoriadne polstrované a klasicky polohovateľné až do ľahu - pri sklápaní sa mierne posúva a mení ťažisko. Zložiť ho dokážeš, rovnako ak aj u predchádzajúceho modelu, aj nasadené na konštrukcii. Novinkou je ešte dlhšia strieška predĺžená pridaným šiltom. V ľahu, spolu s vložným hniezdom a zvýšeným nánožníkom tvorí sedadlo takzvaný Lite Cot - priestor podobný vaničke, vhodný už od narodenia. Je vhodným v prípade, že máš napríklad letné bábätko, alebo obmedzený priestor, takže klasickú vaničku nepotrebuješ. K dispozícii však je aj Lux Carry Cot - extra komfortná hlboká vanička nového typu, ktorá je okrem zaoblených tvarov a o 15 % viac priestoru vybavená aj funkciami Panorama View a Sky View. Znamená to, že zadnú i vrchnú časť textílií dokážeš odobrať/odhrnúť a umožňiť tak prúdenie vzduchu, ale aj výhľad bábätka, ktoré sa tak môže na prechádzke spokojne rozhliadať či “pásť koníčky”. Samozrejmosťou je aj možnosť pripojenia autosedačky pomocou adaptérov.

Ku kočíku je v ponuke množstvo voliteľných doplnkov. Okrem klasických typu fusak zahŕňajú aj prídavný pultík či Priam skate - stupienok pre súrodenca. Ďalšou z možností je výmena predných kolies za terénne neotočné alebo za lyže, ak chceš kočík využívať napr. na horách v zime. Na pláži zasa oceníš možnosť ťahať ho za sebou v “dvojkolesovom” móde.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli