Dvojičkovský kočík - alternatíva k Bugaboo Donkey? Či aký skladný model so sedákmi vedľa seba?

Zodpovedané
24. sep 2019

Ahoj, rada by som sa chcela poradiť...

Mám vyhliadnutý kočík pre dvojičky Bugaboo Donkey, no je dosť drahý. Preto moja otázka znie... existuje nejaká alternatíva? Niečo nie moc široké - vaničky vedľa seba, ľahko skladateľné a hlavne do čo najmenšieho rozmeru. Viem, že z Bugaboo sa dá urobiť pri skladaní jednokočík, a potom je tá konštrukcia ultra malá.

Alebo pozerať zvlášť kočiar vaničkový a zvlášť športový?

Ďakujem 🙂

Ahoj,

Bugaboo Donkey je funkčne, aj všestranne vynikajúci kočík, na ktorý nemá asi nijaký side-by-side dvojičkovský kočík (možno s výnimkou ešte užšieho, ale podobne drahého Mountain Buggy Duet) - a to aj do terénu, ale jednu veci nemáš asi úplne jasnú. Donkey je pomerne veľký po zložení. A to aj v prípade, že ho ‘stiahneš’ na mono verziu - nie je to malý kočík (teda, treba rátať s tým, že uskladniť treba buď aj samostatne sedadlo, alebo ho nechať nasadené na konštrukcii, čo zaberie snáď ešte viac miesta). Pravdou ale je, že samostatná konštrukcia, najmä ak odnímeš kolesá, je poskladaná malá. Len nezabúdaj, že aj iné časti budeš voziť (x2).

Bugaboo Donkey 2

Mountain Buggy Duet V3

Okrem spomínaného Mountain Buggy by som potom rada vypichla aj možnosť kúpiť ani nie tak samotný vaničkový, a potom samotný športový kočík, ale skôr naopak - kúpiť dobrý športiak, hoc i neotočný a do neho buď klasické, alebo vložné vaničky. Pri dvojčatách a potrebe skladnejšieho kočíka je to naozaj na nezaplatenie, aj keď samozrejme komfort otočného sedenia chýba (ale pravdupovediac, len veľmi veľmi krátku dobu).

Taký Baby Jogger City Mini GT Double, Valco Snap Duo Trend by boli jednoznačne dobrými kandidátmi. Z ozaj ‘mini’ kočíkov mi nedá nespomenúť aj Baby Monsters Kuki Twin, ktorý je zložený fakt že malinký - ale teda, je to absolútne mestský, jednoduchší model - aj keď, s možnosťou dobrých vložných taškovaničiek.

Baby Jogger City Mini GT Double

Valco Baby Snap Duo

Baby Monsters Kuki Twin

TFK Twinner Lite (príp. iný dvojmiestny od TFK) by bol veľmi dobrou možnosťou tiež. Aj keď nie je úplne najmenší - ponúka ale relatívnu kompaktnosť a funkčný dizajn. Dokonca aj vaničky možno prerobiť na formu sedákov, takže vieš mať deti nejaký čas aj v protismere. Ale zasa sme tu potom pri drahšom kočíku (i keď o niečo dostupnejšom, ako Donkey).

TFK Twinner Lite

Vraciam sa k Bugaboo. Tento model i značka sú jednoznačne také obľúbené pre dizajn i úžasnú funkcionalitu. Takže určite zváž ostatné, ale nechaj si Donkey-ho, i keď napríklad bazárový kus v zálohe. Nie nadarmo Bugaboo je Bugaboo - a vždy ho neskôr zasa opakovane predáš.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli