Espiro Only, Espiro Next al. Roan Bloom? Aký kombinovaný kočík na dedinu? A vydržia sedacie časti, či bude neskôr treba iný kočík?

Zodpovedané
28. aug 2020

Ahoj Eli,

rada by som poznala tvoj nazor. Mam v hladaciku tieto 3 typy kocikov: Espiro Only, Espiro Next Melange alebo Roan Bloom. Volba je tazka... pre a proti.

Potrebujem kocik na dedinu. Vanicky sa mi zdaju ok na kazdom, len horsie je to so sportovymi verziami. Vydrzia celu dobu kocikovania, alebo bude treba po case kupit novy sportovy kocik?

Dakujem za kazdu radu ;)

Ahoj,

začala by som s tým, že pri každej kombinácii a otočnom sedadle by som skôr rátala s tým, že taký kočík skôr nevydrží celé kočíkovacie obdobie (než vydrží). Sú aj maminky, čo si s kombináciou vystačia od začiatku do konca (častejšie je to vtedy, ak sú buď veľmi nenáročné, alebo majú veľmi kvalitný, dobrý kočík a kopu priestoru v aute aj doma). Ale je to skôr výnimka a fakt drvivá väčšina mamičiek realisticky potrebuje na kočíkovacie obdobie aspoň dva kočíky. Jeden väčší, na začiatok a otočný, a druhý skladný, ľahší, ktorý sa využije do auta/MHD, na cestovanie a hlavne - je vhodnejší a aj priestorom uspôsobený pre staršie dieťa.

Stále však treba vyberať praktické sedadlo aj to otočné z kombinácie, lebo mať strašný športiak u kombinovaného kočíka je samo o sebe utrpenie. A ak ti sadne, nikdy nevieš, možno s kočíkom budeš spokojná celé kočíkovanie.

Preto skôr poradím, aj keď sa ľuďom často menšie kočíky zdajú smiešne, radšej nižší, menší, ale aj ľahší a skladnejší Espiro Only. Sedák má z menovaných najpriestrannejší, ale aj najskladnejší. Čím skladnejší a ľahší je kočík, tým ti z dlhodobého hľadiska bude menej prekážať a vydrží dlhšie.

Espiro Only 2020

Espiro Next Melange 2.0 je omnoho väčší a ťažší kočík, čo je možno o trošku lepší na nerovnosti, ale zasa je to trocha opacha.

Espiro Next Melange 2.0

Ak ale vyžaduješ niečo väčšie aj tak, to by bola moja druhá voľba. Roan Bloom sa mne z hľadiska ako skladnosti, tak aj športovej časti samotnej, pozdáva najmenej. Tak ho z nich aj najmenej odporúčam. Ak, tak skôr iba z pohľadu vaničkového módu, ten je ok.

Roan Bloom

Určite si premysli terén, kde jazdíte, auto a cestovanie a ako veľmi ti na ktorej vlastnosti kočíka záleží. Rozhoduj sa podľa toho.

A ešte dodám - tie maminky, najmä viacrodičky, čo už vedia čo a ako chodí si často vyberajú neotočný model športiaku s dokúpenou vaničkou a vajíčkom práve preto, že vedia, že s takým si skôr vystačia až do konca. A aj sú skladnejšie a praktickejšie - ale teda nie otočné.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli