Existuje ľahký a priestranný športiak pre veľkého syna?

Zodpovedané
29. júl 2022

Ahoj,

ako hlavný kočík mám doma Thule Urban Glide 2, ale potrebovala by som niečo praktickejšie na pochôdzky po meste, pri ktorých mi Thule trocha lezie na nervy. Teda hlavne jeho ťažko dostupný košík a celkovo šírka Thule. Teraz mám bazárový Joie Mytrax a v podstate som s ním spokojná, teda až na jeho vyššiu hmotnosť, zlé riešené odnímanie madlá, rúčku a nafukovacie kolesá. Kvôli ním som ho pôvodne kúpila, ale mám šťastie na defekty. Tak ten by som predala.

Moje požiadavky:

  • nižšia hmotnosť,
  • ľahké ovládanie jednou rukou,
  • priestranné sedenie (syn v roku vyzerá na rok a pol),
  • aby vydržal do konca kočíkovania (čiže aspoň 22 kg nosnosť, syn je ťažší),
  • dlhá strieška na spánok,
  • úplný ľah (alebo aspoň ako Thule),
  • bezúdržbové kolesá,
  • užší kočík na dobre chodenie pomedzi regále,
  • nech zvládne aj horší mestský terén (dlažobné kocky, výmole), prípadne ľahký trávnatý terén (syn rád zaspáva pri jemnom drncani po tráve),
  • kvalitná rúčka (pri Joie mám pocit, že sa mi tá rúčka raz zlomí pri nabiehaní na obrubník, mám ju rada vyššie),
  • dobre dostupný košík.

Manžel má 180 cm a ja 170 cm.

Kočík budem kupovať bazárový, ale nech nie je moc drahý, lebo to cez chlapca neprejde. Tak cca do 200 eur.

Existuje taký kočík, alebo som moc náročná?

Ďakujem

Ahoj,

úprimne, pri takýchto požiadavkách a nízkej obstarávacej 200 eurovej cenovke je to masaker.

Ale predsa, som tu v našom modro-koníkovskom bazáriku niečo našla.

Pozri si kvalitný model Baby Jogger City Mini GT. Je priestranný, ľahký a vydrží Ti do konca kočíkovacieho obdobia.

Podobnými bratskými modelmi sú Baby Jogger City Mini alebo Baby Jogger City Mini 4.

Upozornenie: Síce majú v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), ale ich kolesá a odpruženie sú však vhodné nielen do mesta ale aj do lesného terénu. Jedinou nevýhodou je ich možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally