Gélové kolesá na športový kočík Britax B-Motion 4. Dajú sa zohnať? Kde?

Zodpovedané
18. jún 2020

Ahoj.

Ak je to nevhodná otázka, tak sa ospravedlňujem. Stále hľadám a nikde nemôžem nájsť gélové kolieska na Britax B-Motion 4. Dajú sa vlastne vymeniť za gélové z B-Motion 4 Plus-ka? Alebo je nejaká náhrada gélových - napríklad od Petite&Mars alebo inej značky, ktoré budú pasovať na Britax B-Motion? Vieš mi poradiť nejakú stránku alebo obchod, kde by sa tieto kolieska dali kúpiť ako sada? Penové som našla, no tie nechcem. Mám nafukovacie a potrebujem ich už vymeniť, no nikde nejdu zohnať.

Každopádne ďakujem za odpoveď.

Ahoj,

vyslovene samostatne sa gélové kolesá na Britax B-Motion 4 Plus len tak nedostať. Zháňa sa to ako náhradný diel u predajcov toho modelu a aj to nie je isté, že zoženieš. Ak na nich trváš, odporúčam sa nakontaktovať na predajcov tejto značky v tvojom okolí a spýtať sa na to, či by ti boli ochotní ich objednať.

Britax B-Motion 4 Plus

Neviem, prečo vlastne chceš meniť (nafukovacie) kolesá tvojho B-Motion 4. Sú už zjazdené, alebo majú často defekt? Ak niečo z toho, zašla by som do cykloshopu, kde ti napr. dušu vedia vymeniť. Je to lacnejšie a správne nafúknuté nafukovacie kolesá sú v skutočnosti odolné dostatočne. A aj vlastnosti a váhu majú lepšiu.

Ak je na kolese pokazeného toho viac, dajú sa kúpiť konkrétne presne tie na B-Motion tu: predné koleso https://www.4mama.sk/prislusenstvo-britax/nahra... (budeš potrebovať dve), zadné koleso https://www.4mama.sk/prislusenstvo-britax/nahra... (zasa budeš potrebovať dve). Vyjde ťa to pomerne draho, ale tak jedná sa o celé kolesá, nielen gumy/duše.

Ak vyslovene musíš mať kolesá gélové, určite odporučím znova cykloshop. existujú gély, ktorými sa kolesá dajú vyplniť tak, aby boli nedefektové. Na druhú stranu, určite neodporučím brať kolesá od iných značiek. Ani to výrobca neodporúča, ani ti nesadnú (každý výrobca má upevnenia a dĺžky spojov urobené inak). Budeš to tam rvať, aby to vôbec vošlo a držať to nebude správne, ak vôbec (čo je ohrozenie bezpečnosti a aj integrity kočíka, ktorý si tak môžeš poškodiť).

Krajným prípadom, ak ti kočík jazdne nevyhovuje, nie je ani tak vymenenie kolies. Skôr predaj kočík a prejdi na iný model.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli