Gesslein - F4 Air+, FX4 Classic? Či Nuna Next Mixx? Aký terénnejší kombi kočík, čo vydrží aj do konca kočíkovania?

Zodpovedané
6. nov 2020

Ahoj Eli,

Zase idem k tebe po radu. Obzerám kočíky Gesslein a to F4 Air+ alebo FX4 Classic. Poraď mi, ktorý? Aky je medzi nimi rozdiel? FX4 je taka novinka, že zatiaľ ani videá som nenašla. Vyskúšať sa dá iba v BA, čo je v tejto súčasnej situácii trošku problém. Páči sa mi tá vložná taška, ktorú by sme ešte využili, keďže máme necelých 5 mesiacov. Hľadáme niečo terénnejšie, praktické, ktoré mi už poslúži aj do konca kočíkovania. Alebo Nuna Mixx Next je niečo porovnateľné, alebo už som úplne mimo?

Ďakujem ti za názor a radu.
Pekný dnik
Viki

Ahoj,

čo sa týka terénnosti, tieto modely sú na tom veľmi podobne. Výhoda Gesslein F4 Air+je v jeho väčšej veľkosti a pevnosti. To znamená trošku lepší terén, ale až taký rozdiel to nie je.

Gesslein F4 Air+

A v porovnaní s výhodou FX4 Classic, ktorý je ľahší, novší, praktickejší si myslím, že FX4 využiješ do konca kočíkovania, alebo aspoň čo najdlhšie, omnoho skôr. Nebude totiž ani pri väčšom dieťatku takou oštarou.

Gesslein FX4 Classic

Ja osobne by som si preto určite skôr objednala FX4 Classic. Aj to, že je novší. Je teda modernejší a s vychytanými funkciami, mi príde hodné toho “risku” takej novinky. A jedna vec na upokojenie - ak si objednávaš cez eshop, máš právo kočík doma 14 dní skúšať a vrátiť, ak ti nevyhovie. Takže ako plán B môžeš mať v zálohe takéto riešenie, keby prišiel a proste s tým ozaj nie si ok.

K Nuna Mixx Next - to je kočík podľa mňa tiež dosť veľký/nie veľmi skladný, ale pritom viac menej mestský. Pekné je na ňom aj odpruženie, aj materiály, ale robený je skôr do mesta, aj kolesami. Plus sedák je kratší, čo sa ložnej plochy týka. Preto si myslím, že ako kvalitná všestranná no najmä mestská štýlovka je fajn, ale ako aj viac terénu a čo najdlhšia výdrž kočíka je to skôr nie.

Nuna Mixx Next

A posledná vec, čo chcem doplniť. Kočík, aj ten dobrý, ti môže vydržať do toho konca, ale rátaj s tým, že otočné modely drvivá väčšina mamičiek v poslednej tretine kočíkovania doplnia, alebo vymenia za niečo ľahšie neotočné. Neznamená to, že kočík otočný z kombinácie je nutne zlý. Potreby dieťatka sa menia časom, zíde sa aj to kompaktnejšie skladanie a nižšia váha (keď už aj bežká, naozaj netreba ten väčší kočík) a aj ten väčší priestor neobmedzený mechanizmom otáčania sedadla. Tak aby si to brala do úvahy. Môže sa stať, že proste na konci ešte jeden neotočný model možno kupovať budeš.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli