Hlboký kočík s vajíčkom a priestrannejšou vaničkou, nie čierny. Aký pozerať?

Zodpovedané
29. apr 2020

Ahoj Eli. Prosím o pomoc s kočíkom.

Hľadám hlboký kočík pre zimné babo (priestrannejsia vanička), na ktorý sa dá naklikávať vajíčko. Vajíčko by malo byt tiez ľahko odopnuteľné z auta. Vôbec sa v tom nevyznám, mám športový kočík po prvom dieťati, ale toho sme si adoptovali až osem mesačného a šiel rovno do športiaku.
Kolesá by nemali byť nafukovacie a mal by sa dať hojdať. Nie čierny ani tmavý.

A netuším čo by ma malo zaujímať pri hlbokom kociari. Aby to nevŕzgalo nehrkalo... A auto mam dosť veľké, takže zmesti sa čokoľvek (budem ho často prenášať a prevážať a dvíhať aj do MHD). Jazdiť bude primárne po meste. Chodníky, zámková dlažba... občas nejaká štrková cestička v parku.

Ďakujem!

Ahoj,

ja by som v prvom rade poradila, ak teda nechceš niečo veľké retro (poľské) iba hlboké - a to by som ja osobne do MHD nechcela, pozrieť po modeloch dostupných na vyskladanie konštrukcia (podvozok) + nadstavby. Inak to budeš mať pri čisto hlbokom ťažké. Konkrétne, aj s tou hlbokou vaničkou, poradím taký dobrý kočík na začiatok - Cam Dinamico Up, kde negatívom je skôr mestské, menšie predné kolieska no nafukovacie zadné). Inak je naozaj fajn a na ten cca polrok je to za mňa úplne vhodný model s perfektnou vaničkou. Dokúpiť sa dajú len autosedačky značky Cam s tým, že ak chceš bázu na rýchle pripínanie, odopínanie z auta, dostupná je aj tá.

Ďalšou možnosťou by potom bol čisto hlboký, no podstatne robustnejší poliak Riko Molla + adaptéry typu Maxi-Cosi a autosedačka podľa tvojho želania, resp. Bexa Fresh.

A ja si dovolím navrhnúť aj niečo typu 2v1, kde budeš mať vaničku plus pomenšie korýtkové sedadlo na začiatok, ak by sa ti s kočíkom dobre jazdilo, a konkrétnym návrhom Diono Quantum.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli