Hlboký kočík + vajíčko - autosedačka s isofixom - po akom pozerať? Ktoré značky majú dostatočne širokú ponuku adaptérov?

Zodpovedané
13. jan 2021

Ahoj, precital som si jeden tvoj prispevok vo vlakne:

https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/kocikov...

A mal by som zopar otazok 🙂

Planujeme kupit pre male, co cakame, vajicko + kociar. Vajicko (podmienka s isofixom) ktore budeme vediet pouzivat aj s podvozkom kociara. Kedze sportovy kociar uz mame po prvom, zhaname len "hlboky" kociar a kvoli nie velkej investicii skor preferujem nieco pouzivane.

Vajicko sa nam paci nieco od Cybexu, no je ich vela verzii a tam este nie sme rozhodnuti. Co sa tyka kociara, mali sme pri prvom doslova parkrat pouzity po svagrine Navington Caravel, no na tento sa uz neda kupit adapter pre pouzitie Cybex vajicka (hladal som vsade).

Otazky teda mam:

Ktore Cybex vajicko je vhodne kupit, aby boli prenho dostupne adaptéry?

Ktore kociare resp. znacky maju siroku ponuku adapterov, aby som vedel hoci aj ku 3kombinacii dokupit adapter a pouzit Cybex sedacku? Asi je to najlepsie riesenie, kedze vacisnou predavane 3kombinacie nemaju zakladne isofix... alebo nie?

Dakujem
Martin

Ahoj,

ak máte Navington Caravel, čo je najmä na začiatok, pri malom bábätku, ozaj pohodlný kočík, fuuu silno by som uvažovala to s ním aspoň ten prvý polrok, rok+ vydržať.

Navington Caravel

A teda áno, s adaptérmi je trochu problém.

Na Cybex, ako aj Maxi-Cosi, Joie, Recaro, Kiddy vajíčka sú rovnaké koncovky, takže je jedno, ktorú autosedačku od nich kúpiš. Je jedno, ktoré Cybex vajíčko si vyberiete. Ja osobne mám radšej Maxi-Cosi, majú z môjho pohľadu a skúsenosti s tromi synmi a rozličnými autosedačkami najlepší (najmenší) sklon.

A druhou mojou naj možnosťou je Joie i-Level, tiež rovnaká koncovka = rovnaké adaptéry, pretože sa dá polohovať, a to aj v aute, čo je pre dlhšie cesty a mini bábo najzdravšie.

Adaptéry kupuješ na kočík, takže spodok vždy musí byť kompatibilný - určený pre konkrétny model kočíka/podvozku, ale potom vrch je v podstate dôležitý len s dvoma koncovkami. A to tie pre Cybex/Maxi-Cosi. Tie sedia na dosť veľké množstvo značiek a všetky ich modely s rovnakou koncovkou, čo sú pre náš trh všetky modely Cybex/Maxi-Cosi.

A potom iný typ - Britax Römer, to sú také druhé najrozšírenejšie (odlišné) sedačky, ktoré sú aj kvalitné a bezpečné. Ale tie neriešiš. No a Cybex/MC adaptéry má dostupný skoro každý nie úplne neznámy výrobca kočíkov, takže máš na výber naozaj skoro všetko.

A áno, väčšina trojkombinácií nemá isofix, ale mnohé majú, teda ak nehovoríme o lacných PL značkách, tie nie. Treba len hľadať podľa toho, alebo rovno kontaktovať predajcu, či ti k 3kombi so Cybex/Maxi Cosi vajíčkom vie rovno pridať aj bázu (samozrejme si ju priplatíte).

Odporučím, keďže neviem cenový limit, napr. všestranne vynikajúci Gesslein FX4, kde máš už naozaj všetko vrátane kvalitnej autosedačky a bázy k nej.

Gesslein FX4 Classic

A mimo toho - je úplne easy si to vyskladať, ak už vyberieš kočík/typ kočíka, aký chceš. Potom už len dopýtaš adaptéry Cybex, ak nie sú v cene. K autosedačke báza ide kúpiť aj úplne osobitne. Premysli možno viac kritérií na kočík.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli