Je kočík Valco Ultra Trend vhodný na celé kočíkovacie obdobie?

Zodpovedané
31. júl 2021

Dobrý deň,

chcem poradiť s výberom kočíka od narodenia až do ukončenia kočíkovacieho obdobia. Veľmi sa mi páči Valco Snap Ultra Trend, s tým, že by som k nemu kúpila aj hlbokú vaničku. Páči sa mi jeho spratnosť a nízka hmotnosť.

Kočík budem často skladať do auta. Ocením jeho extra dlhú striešku, priestornosť pre dieťa, veľký nákupný košík. Je relatívne vysoký aj pre vyšších rodičov.

Obávam sa však toho, či bude pre bábätko pohodlný v čase, keď sa bude používať ešte s vaničkou. A to z dôvodu, že nie je odpružený. Chcem ho skôr ako mestský kočík, avšak chodníky máme rozbité. Bol by používaný z čas na čas aj do jemného terénu - ZOO.

Je tento kočík vhodný kandidát, alebo mi dáte inú alternatívu?

Ďakujem

Ahoj,

obávam sa že kočík, Valco Baby Snap Ultra Trend nie je, práve pre teba vhodnou voľbou ani pri kúpe s vaničkou. Už vôbec nie na rozbité chodníky. Je to kočík vhodný skôr pre mestskú mamičku s rovným terénom.

Vychádzam z hodnotení mamičiek nakoľko sama ho nemám odskúšaný. No iba v krátkosti citujem recenziu, ktorá ti odpovie na mnoho otázok. Taktiež pripájam widget v ktorom nájdeš veľa ďalších informácií a recenzií.

"Zdravím, čo sa týka mamičkovských skúseností, videla som už rôzne. Ono, tá športová verzia od narodenia je vždy o dosť jednoduchšia a menej polstrovaná, plus je to kočík bez odpruženia, tvrdý, jednoduchý, no pozitívom, že veľmi ľahký. A preto si ho, ak tak, kupujú mamičky mestské, ktorých hlavnou prioritou je váha. Ak taká maminka čaká mäkší kočík 'priateľský k novorodencovi', také boli skôr sklamané. Ako vravím, bude to tvrdšia jazda, a tam sa viac hodí vypolstrovaná mamička. Tie nenáročnejšie, čo terén nejazdia a váha u nich veľmi zaváži, plus častými sú aj mamičky na západe, sú s kočíkom vcelku spokojné, ale feedback bol, že nie je chrbátik úplne rovno (v ľahu), čo len tak tam položiť mimčo = nie je to úplne to, čo si predstavovali."

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Čo sa týka alternatív pre mňa by bola prioritná voľba lepší kvalitný kočík z bazáru, alebo potom kompromis nového. Doporučujem ti pozrieť si kočíky Kinderkraft Prime 2019, Concord Camino, Touragoo Ramble 4.

Kinderkraft Prime 2019

Concord Camino

Touragoo Ramble 4

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally