Je lepší kočík Joie Finiti alebo Joie Versatrax?

Zodpovedané
25. júl 2022

Ahoj,

mám otázku ohľadom športového kočíka Joie Finiti a Joie Versatrax.

Ktorý je lepší?

Mám pocit, že Joie Finiti má väčšie predné kolesá oproti Joie Versatrax. Nikde neviem nájsť rozmer. Rozmýšľam aj nad Britax Smile III, ale ten je dosť drahý. Vizuálne sa prikláňam viac ku kočíku Joie Finiti.

Ďakujem

Ahoj,

Joie Finiti a Joie Versatrax sú skoro rovnaké kočíky.

Versatrax má v základnej výbave nenafukovacie pneumatiky plnené penou. Ponúka však možnosť zakúpenia terénnejších nafukovacích kolies.

Finiti má tiež v základnej výbave nenafukovacie pneumatiky plnené penou, ale je bez možnosti dokúpenia terénnejších nafukovacích kolies.

Britax Smile III je citeľne ťažší, a to vďaka jeho 13 kg váhe. Napomáhajú tomu aj o 3 cm väčšie nafukovacie pneumatiky. Odpruženie má rovnaké ako Finiti a Versatrax. Rozmer po zložení je väčší. Dôležitým faktorom je výška chrbotej opierky. Tú má menšiu. Jej výška je 48 cm. Šírku sedadla a ložnú plochu, má vďaka dlhšej opierke nôh, ale väčšie.

Je už na tebe, čo uprednostníš. Dôležitým parametrom je hlavne terén. Jazdíš po nezpevnených plochách dediny? Je dobré mať možnosť výmeny kolies. A túto možnosť ponúka Versatrax. Ten by som Ti odporučila ja.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally