Je na dedinu vhodnejší Bebetto Nico Estilo, Petite&Mars Street+ Air alebo Joie Mytrax?

Zodpovedané
5. aug 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík pre ročného syna, ktorý má teraz 11 kg a 80 cm. Chcem, aby mi kočík vydržal aspoň do konca kočíkovacieho obdobia. Kočík bude prevažne využívaný len na prechádzky na dedine (rozbité cesty, neupravený terén), resp. nejaké menšie výlety. Cena kočíka by mala byť do 350 eur. Preferujem nový kočík, bazárový veľmi nechcem.

Moji favoriti:

Aký máš názor na tieto kočíky?

Ktorý z nich podľa Teba najviac vyhovuje danému terénu?

Vieš mi odporučiť ešte niečo iné?

Otočný model by veľmi potešil a taktiež nech to nie je hŕkalka za pol roka. Váha kočíka ma veľmi netrápi, keďže ho nebudem využívať ako cestovný.

Ďakujem

Ahoj,

ak hľadáš kočík do konca kočíkovacieho obdobia, tak je potrebné pozerať kočíky s nosnoťou sedadla minimálne 22 kg.

Ako prvý vylúčim Bebetto Nico Estilo, ktorý nespĺňa váhovú požiadavku. Jeho mínusom je aj vysoká skoro 14 kg váha.

Petite&Mars Street+ Air, ktorý má nafukovacie kolesá vidím na dedinách a výletoch často. Je dizajnovo zaujímavý vďaka širokému výberu striešok. Je priestranný a celkovo u mamičiek obľúbený a populárny. Jeho mínusom sú však aj časté reklamácie mamičiek na praskajúcu konštrukciu. Jeho jazdné vlastnosti mám aj ja osobne odskúšané. Moja známa ho má doteraz plne funkčný, bez reklamácie. Vozí v ňom už 3-ročné dieťa.

Podobným modelom je Joie Mytrax, ktorý navyše nemá taký úplný ľah ako Street+. Ďaľším mínusom je krátka, iba 46 cm výška chrbtovej opierky. Väčšiemu dieťaťu je kočík malý.

Skús si pozrieť kočíkovú novinku Carrello Bravo Plus, ktorá je cenovo dostupná. Je to skvelý model nielen do mesta, ale aj na výlety. Kolesá sú kvalitne odpružené a zvládajú dedinský terén.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally