Jeden kočík od začiatku až do konca - je lepší Baby Jogger City Elite 2 vs. Britax B-Motion 4 Plus? A ako na výber autosedačky?

Zodpovedané
13. aug 2020

Dobrý deň Eli,

čo je podľa Vás praktickejšie, ľahšie, do mesta aj do lesa, kvalitnejšie, aj na dovolenku lietadlom, úplný ľah-nie korýtko (narodí sa nám prírastok v novembri)? Vanička a športová časť od Baby Jogger City Elite 2 (3 kolka) alebo Britax B-Motion 4 Plus (4kolka)?

A ohľadne vajíčka - je lepšie “požičať si do 3 mes.” a kúpiť potom už autosedačku s isofixom? Alebo kúpiť vajíčko a potom zase autosedačku?

Rada by som mala jeden.
Ďakujem krásne.

Ahoj,

za mňa lepší je v tomto prípade jednoznačne Baby Jogger City Elite 2.

Baby Jogger City Elite 2

Oproti Britax B-Motion 4 Plus je ľahší, rýchlejšie skladný s lepším vnútrom skladacieho mechanizmu (dlhšie vydrží), s vyššou nosnosťou a lepšími použitými materiálmi, lepšie manévrovateľný + lepší na neskorší predaj. Aj terénnosť bude omnoho lepšia. Predné väčšie koleso trojkolky, najmä takej dobrej, to tak uľahčí ovládanie. Plus aj sedák nemá tak zošikmený, ako Britaxy majú.

Britax B-Motion 4 Plus

To odráža aj jeho vyššia cena. Ak ale na cene toľko nezáleží, ja by som určite brala skôr Elite. S ním ozaj vydržíte od začiatku až do konca.

BM4+ bude potom skôr kompromis (ale nie vyslovene zlý), ak by trebalo niečo lacnejšie - ale aj tam by som radšej šla do trojkolesovej verzie Britax B-Motion 3 Plus.

Britax B-Motion 3 Plus

K autosedačke: Ak kúpiš kvalitnú a priestrannú, bude nielen pohodlnejšia pre dieťatko, ale ti aj vydrží ten cca rok. A forma vajíčka (nie sedačky 0 - 18) je najbezpečnejšia, preto ti odporučím radšej ísť do tejto možnosti. Konkrétne s Maxi-Cosi Cabriofix si vystačíte a je to už dlhodobo naozaj dobrá voľba. S adaptérmi ju na kočík naklikneš a vydrží. Nová by bola jasné že najlepšia, ale ak peniažky na novú moc nie sú, používaná po jednom dieťati bude tiež ok. Tento typ je obľúbený, takže zoženieš určite v bazáriku.

Na väčšiu sedačku potom bude čas, keď z vajka vyrastiete.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli