Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Jeden kočík od začiatku až do konca - je lepší Baby Jogger City Elite 2 vs. Britax B-Motion 4 Plus? A ako na výber autosedačky?

Zodpovedané
13. aug 2020

Dobrý deň Eli,

čo je podľa Vás praktickejšie, ľahšie, do mesta aj do lesa, kvalitnejšie, aj na dovolenku lietadlom, úplný ľah-nie korýtko (narodí sa nám prírastok v novembri)? Vanička a športová časť od Baby Jogger City Elite 2 (3 kolka) alebo Britax B-Motion 4 Plus (4kolka)?

A ohľadne vajíčka - je lepšie “požičať si do 3 mes.” a kúpiť potom už autosedačku s isofixom? Alebo kúpiť vajíčko a potom zase autosedačku?

Rada by som mala jeden.
Ďakujem krásne.

Ahoj!

Za mňa, lepší ej v tomto prípade jednoznačne Baby Jogger City Elite 2. Oproti Britax B-Motion 4 Plus je ľahší, rýchlejšie skladný s lepším vnútrom skaldacieho mechanizmu (dlhšie vydrží), s vyššou nosnosťou a lepšími použitými materiálmi, lepšie manévrovateľný + lepší na neskôrší predaj. Aj terénnosť bude omnoho lepšia - predné väčšie koleso trojkolky, najmä takej dobrej, to tak uľahčí ovládanie… Plus aj sedák nemá tak zošikmený, ako Britaxy majú.

To odráža aj jeho vyššia cena. Ak ale na cene toľko nezáleží, ja by som určite brala skôr Elite. S ním ozaj vydržíte od začiatku až do konca.

BM4+ bude potom skôr kompromis (ale nie vyslovene zlý), ak by trebalo niečo lacnejšie - ale aj tam by som radšej šla do trojkolesovej verzie Britax B-Motion 3 Plus.

K autosedačke: Ak kúpiš kvalitnú a priestranú, bude nielen pohodlnejšia pre dieťatko, ale ti aj vydrží ten cca rok. A forma vajíčka (nie sedačky 0-18) je najbezpečnejšia, preto ti odporučím radšej ísť do tejto možnosti. Konkrétne s Maxi-Cosi Cabriofix si vystačíte, a je to už dlhodobo naozaj dobrá voľba. S adaptérmi ju na kočík naklikneš a vydrží. Nová by bola jasné že najlepšia, ale ak peniažky na novú moc nie sú, používaná po jednom dieťati bude tiež ok, a hlave tento typ je obľúbený, takže zoženieš určite v bazáriku…

Na väčšiu sedačku potom bude čas, keď z vajka vyrastiete.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.