Joie Literax 4 vs. Hauck Rapid 4S resp. skladný športiak do 200-300e pre štrnásťmesačné

Zodpovedané
15. júl 2019

Ahoj,

chcela by som poprosit o porovnanie jazdnych vlastnosti vyssie uvedenych sportovych kocikov. Zatial ich mame v najuzsom vybere. Hladam nieco pre 14mesacne dieta, ktore uz vacsinou pobehuje, ale obcas ho treba zviest, prip. dopriat spanok vonku. Mal by byt lahko zlozitelny do maleho auta pre prilezitostne cesty ako je vylet, nakup, kratka dovolenka. Vzhladom na vyuzitie nieco do 200 max 230 eur.

Dakujem 🙂

Ahoj,

Joie Litetrax 4 je trošku tvrdší mestský kočík - určite úplne použiteľný na bežné vychádzky, aj keď niektoré maminky si pre jeho tichosť pomáhajú tlmiacimi gumičkami do predných kolies. Určite to nie je zlý kočík, ale ja preferujem jeho vyššie verzie Litetrax Air či Mytrax, ktoré sú potom ale zbytočne ťažšie. Jazda je mimo občasnej hlučnosti predných kolies fajn, a aj sedenie je dostatočne priestranné, aj keď nijaký extrém (skôr mi prekáža tých skoro 10 kg).

Joie Litetrax 4

Joie Litetrax 4 Air

Joie Mytrax

Hauck Rapid 4S e dizajnovo podarená voľba, ktorá poteší aj svojou cenou. Túto značku ja mám tak trochu zafixovanú ako lacnejšiu, aj čo sa materiálov a celkovej kvality (vrátane jazdy) týka. Určite je to za tie peniaze fajn kočík, ale teda odporúčam možno skúsiť pozrieť a pochytať aj naživo (a znovu podčiarkujem skoro 10 kg váhy, aj u tohto modelu).

Hauck Rapid 4S

Z lacnejších mi nedá nespomenúť aj aktuálne veľmi príjemne hodnotený Kinderkraft Grande - podobný práve Haucku a celkom vychytaný (váha 9 kg). V tejto cene (okolo 130 eur) jedna z top možností.

Kinderkraft Grande

Ešte spomeniem aj dostupný Lionelo Annet Plus s veľmi fajn (veľkou) strieškou (kde zasa skoro 10 kg dáva zmysel aspoň z pohľadu veľkých kolies). CBX Misu je tiež z pohľadu ceny zaujímavou - ozaj dostupnou voľbou so super košíkom.

Lionelo Annet Plus

CBX Misu

Čo sa výletov týka, možno by som pouvažovala aj o niečom ešte menšom a spratnejšom - GB Qbit+ All-City, Cybex Eezy S+ či Babystyle Oyster Atom, resp. z lacnejších modelov EasyGo Minima Plus.

GB Qbit+ All-City

Cybex Eezy S+

Babystyle Oyster Atom

EasyGo Minima Plus

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli