Joie Litetrax 4, Litetrax 4 Air, Litetrax 4 Flex - rozdiely v športových kočíkoch a ktorý vybrať?

Zodpovedané
2. feb 2021

Ahoj,

už týždeň čítam túto poradňu a snažím sa vybrať vhodný kočík. Momentálne používam športovú časť z kombinácie Anex cCoss. Je to prvý kočík s ktorým mam dočinenia, ale táto športová časť mi vobec nevyhovuje.

Z mojich požiadaviek (otočný, aj do akého takého terénu, priestranný /aby bol už aj koncový, nakoľko ma dcéra už rok/ a pritom skladný - keďže anex je obor) mi vyšlo ze tento Joie Litetrax bude ok, aj keď by som možno prijala niečo viac terénne.

A otázka teda znie - aký je rozdiel medzi Joie Litetrax 4, Litetrax 4 Air, Litetrax 4 Flex a neviem ake ďalšie ešte existujú.

Ďakujem

Ahoj,

ber to ako nadstavby.

Joie Litetrax je základný, najjednoduchší model do mesta, s penovými kolesami.

Joie Litetrax 4

Joie Litetrax 4 Air je verzia v iných farbách - ale hlavne s nafukovacími zadnými kolesami (a penou alebo vzduchom plnenými prednými, podľa ročníka kočíka).

Joie Litetrax 4 Air

[Joie Litetrax 4 Flex (Signature) je najluxusnejšia verzia - s lesklou konštrukciou, reflexnými prvkami, špeci poťahmi, extra odpružením pod sedadlom (je mäkšie zavesené na pružinách, takže ešte tlmí), ale teda základnými penovými kolesami.

Joie Litetrax 4 Flex Signature

Je to dosť na tebe, čo potrebuješ a čo naopak nie. Myslím, že najobľúbenejšia verzia je Air, kvôli terénnejším kolesám. Ale zasa bude znamenať, že kočík bude ťažší. Ja osobne by som možno na nejaký ten terén dala pozor na predné kolesá, ktoré maminy podkladajú tesniacimi gumičkami, lebo im na horších nerovnostiach hrkajú.

A ešte jedna vec. Ani jeden z nich nie je otočný, na to pozor. Otočný je akurát Versatrax z tejto typovej línie, takže asi ťa nasmerujem skôr na ten.

Joie Versatrax

A ak otočný, a nehľadáš niečo extra brutál priestranné, možno kuk aj niečo ako Moon ReSea Sport.

Moon ReSea Sport

A ak aj terén, rátaj s väčším kočíkom. Odporúčam Baby Jogger City Premier.

Baby Jogger City Premier

Ale treba rátať s tým, že otočný športiak nemusí byť koncový, lebo vždy bude menej priestranný, ako otočný model.
Ak by si prioritizovala to, aby ti kočík už vydržal až do konca, silno odporúčam naozaj zvážiť skôr tie neotočné modely.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli