Joie Litetrax s autosedačkou bez adaptérov alebo Mytrax s adaptérmi - čo je praktickejšie?

Zodpovedané
21. feb 2019

Ahoj,

chcem sa poradit, ktory kocik je praktickejsi. Joie Litetrax, kde sa vajicko len polozi ( je tam nejaky system aby nespadlo?) alebo Mytrax, kde treba na vajicko aj adaptery?

Ahoj,

ako sama hovoríš, na Joie Litetrax sa vajíčko len “položí” - teda pri položení naklikne o detské madlo. Takže áno, je tam pevne zaistené a nemusíš sa báť, že by spadlo. Pri odnímaní autosedačky z kočíka musíš potiahnuť páčku, aby sa zaistenie uvoľnilo.

Joie Litetrax 4

Joie Mytrax túto funkciu nemá - vajíčko nasadzuješ pomocou adaptérov, ktoré na konštrukciu musíš najprv nasadiť. Z tohto dôvodu je o málo praktickejší prvý bezadaptérový spôsob. Je to jednoducho rýchlejšie a nemusíš adaptéry nosiť so sebou či niekde skladovať. Mytrax to však má riešené takto, pretože sedačku (ako aj vaničku) na neho vieš dať aj bez navlečeného sedadla, čo vyzerá podstatne lepšie, ako kočík plnohodnotne využívaš už od narodenia.

Joie Mytrax

Aby som to zhrnula, ani jeden nie je zlý spôsob. Čo sa rýchlosti a odkladania ďalších dielov, praktickejší je systém Litetrax-u, ale zasa funkčne je vyšším modelom Joie Mytrax. Litetrax by som si zaobstarala v prípade, že ho plánuješ využívať najmä ako športiak s možnosťou nakliknutia utosedačky napríklad v prípade, že idete do obchodu.
Mytrax zasa, ak potrebuješ plnohodnotnejšiu kombináciu od narodenia, ktorá lepšie zvládne napríklad aj nerovnosti.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli