Kočík Roan Coss 2019 - je to dobrá voľba trojkombinácie?

Zodpovedané
27. jún 2019

Dobrý večer,

v obchode sa mi veľmi zapáčil kočík Roan Coss 2019. Je to trojkombinácia za 595 eur, čo si myslím, že je dosť dobrá cena za trojku. Bábätko sa nám má narodiť v zime a tým pádom sa mi kočík zapáčil väčšou vaničkou a hlavne horným šiltom; na spodnej časti je tiež clona. Kočík má v cene aj dosť veľké príslušenstvo ako napr. sieťka proti hmyzu, pláštenka, dečka, rukávnik zimu, matrac, taška atď.

Môžem poprosiť názor na tento kočík?
Ďakujem 🙂

Ahoj,

Roan Coss je za mňa na manipuláciu príjemný a relatívne dizajnovo podarený kombinovaný kočík. Rozumiem, prečo ťa zaujal.

Roan Coss

Na čo by som si dala pozor je v prvom rade váha. Je to ťažký a mohutný kočík a o to viac v športovej verzii. Vanička, napriek poľskému typu kočíka, nie je z najväčších - rozmer matraca je priemerný, na dĺžku 73 cm. Športová časť tiež nie je obrovská, resp. chrbtová opierka je dostatočná, ale rátaj s nižšie umiestnenou strieškou a kratšou opierkou nožičiek, čo zo sedadla robí tiež skôr veľkostne priemerné resp. nepríliš veľký sedák. Celkovo - ako kočík s hlbokou vaničkou je to fajn model, ale nedlhodobé používanie, nakladanie do auta mne osobne príde priťažký.

A k používaniu v aute ešte - ja osobne by som si zadovážila lepšiu autosedačku, ako tú originálnu. Na príslušné adaptéry dokážeš pripnúť známejšie, bezpečnejšie a pohodlnejšie autosedačky značiek ako Maxi-Cosi, Cybex a i.

Ak by som si ja osobne mala vyberať z cenovo atraktívnej, robustnejšej kombinácie, zvážila by som skôr niečo ako Kinderkraft Prime 2019 - okrem priestrannejšej vaničky je aj o viac ako tri kilogramy ľahší.

Kinderkraft Prime 2019

Také Nové Bebetto Torino mi z hľadiska váhy, vaničky i športovej časti dáva väčší zmysel.

Bebetto Torino

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli