Kombinovaný kočík do mesta so strakatou strieškou - prípadne dá sa niečo také došiť?

Zodpovedané
12. mar 2020

Ahoj,

chcela by som pomôcť pri nasmerovaní pri výbere kočíka. Som prvorodička, bábätko sa narodí v auguste, chlapček.

Som vysoká 175 cm, takže by som odcenila možnosť rukoväte s nastavením výšky. Zároveň by som chcela, aby úložný priestor pod kočíkom bol uzatvárateľný. Mám terasu, na ktorú prístup je šírky 75 cm, do výťahu s kočíkom neplánujem chodiť. Terén prechádzok mestský, ale aj s neupravenými cestami (sneh skoro vôbec).

Veľmi sa mi páčia kočíky so strakatými strieškami ale tých je naozaj málo... čiže ak nie limitka (ktorá je asi vždy dosť drahá), tak možno nejaká tvoja skúsenosť s tým, že vie krajčírka niečo také našiť??

Ďalej rozpočet tak max do 1000 E. Sestra má Britax, ten sa mi veľmi dobre kočíkoval, aj ona je extrém spokojná (ale sú pre mňa strašne fádne vo výzore)... iný som ešte nedržala... Chcela by som, aby kočík vydržal aspoň 2 deti.

Vizuálne sa mi páči napríklad takéto niečo: https://www.aladdin.sk/kombinovane-kociky/junam..., ale neviem, či táto značka je kvalitná v tých ostatných veciach...

Ďakujem

Ahoj,

nespomínaš, ktorý Britax si kočíkovala, ale predpokladám, že myslíš Ooba či Go Big či inú Go verziu.
Pravdou je, že ak sa ti veľmi dobre kočíkoval, je to v skutočnosti obrovská vec a veľký prínos - každý kočík ti sadne inak. A predstav si pekný kočík, s ktorým budeš tak trochu bojovať každú prechádzku, čo je po dlhšom čase v skutočnosti na zbláznenie. Takže prvou vecou, ktorú odporučím zvážiť, je kočík, ktorý ti už vyhovel - s tým, že strieška, áno, sa dá dať ušiť.

Cosatto Ooba

Britax Go Big2

K modelu nazývanému Junama Cosatto - za mňa priťažký, prirobustný, ale nie až tak praktický - kombinovaný kočík. Textílie sú ozaj príťažlivé, ale na druhú stranu - sú v podstate prevzaté od značky, ktorá s nimi prišla originálne - Cosatto.

Ak hľadáš niečo vzorované, tam by som sa šla pozrieť skôr - sú to šikovné mestské kočíky (najviac asi modely Ooba či Wow, pre tvoje používanie).

Junama Cosatto

Cosatto Wow

Ďalej by som pozerala aj na Mountain Buggy Urban Jungle - ovládaním neskutočný. A to priestranné sedadlo vieš “otočiť” s vaničkou prerobenou na dočasné menšie korýtko na to prechodné obdobie. Mimo toho, na väčšinu kočíkov striešku našiť dokážeš - stačí osloviť šikovné krajčírky (aj na sashe nájdeš, napr. konvalinka), striešku vieš zaslať a oni dorobia podľa nej.

Mountain Buggy Urban Jungle

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli