Kombinovaný kočík s klasickým sedením aj do terénu, do 1000 eur. Gesslein FX4 Classic? Názor na vložnú tašku?

Zodpovedané
27. apr 2020

Pekný deň prajem,

potrebovala by som radu ohľadom kočíka. Hľadáme taký, ktorý by nebol extrémne robustný, no zvládol by i ťažší terén. Cena kombinácie aby nepresiahla viac ako 1000€. Takisto požadujeme klasické sedenie. Uvažujeme nad Gesslein FX4 Classic. Gesslein je novinka a nie sú ešte naň recenzie, tak máme trošku obavy, aby sme sa nesklamali, preto by nám veľmi pomohli Vaše rady a postrehy ohľadom tohto kočíka. Neviem sa však dopátrať, či má Gesslein FX4 Classic úplne rovné sedenie pri športovom kočíku. Chceme kočík, ktorý by vyhovoval mne nakoľko som nízka (158cm) aj manželovi (190cm), a aby sa rýchlo nevyhrkal.

Tiež by som sa chcela opýtať aký máte názor na prenosné tašky, ktoré sú náhradou vaničky pri Gessleinoch.

Ďakujem veľmi pekne 🙂

Ahoj,

Gesslein FX4 Classic je za mňa veľmi pekná, skladnejšia ľahšia (aj keď nie vyslovene ľahká) možnosť na podmienky, ktoré uvádzaš. Nastaviteľná rukoväť vám to obom rodičom uľahší. A mimo to je to šikovný, aj keď nový model, no kvalitnej značky, u ktorej sú práve také jazdné vlastnosti, aké potrebuješ, úplne bežnými. Za mňa áno.

Gesslein FX4 Classic

Čo sa vložných tašiek týka, mne neprekážajú. Príde mi to ako dobrá voľba, ak si dizajnovo aj presvedčením za to, aby sa športová časť čo najviac využila a ty si nemusela neskôr uskladňovať dopoužívanú hlbokú vaničku. Je to ako taký extra fusak, v podstate, do ktorého dáš ešte jeden klasický fusak a dieťatko je dobre chránené. Na druhú stranu, ak by sa ti táto možnosť až tak úplne nepozdávala, je možné si ku FX4 Classic doobjednať vaničku klasickú, samostatnú. Všetky diely vopred konzultuj s predajcom, aj keď eshopom, mailujte si a dohodnite sa na detailoch, nech ste čo najspokojnejší. Nemusíš sa uspokojiť s predrobenou ponukou eshopu, na ktorú sa len kliká. Set ti vedia aj vyskladať, najmä u týchto lepších nemeckých značiek.

A čo sa terénu týka, ešte by som sa informovala predajcu, u ktorého kočík budete kupovať, na doobjednanie predných terénnych neotočných kolies - Gesslein to u svojich modelov ponúka a ozaj ťažký terén s otočnými menšími kolesami bude podstatne menej pohodlný. Bežný terén však dáte aj s nimi.

Ak by si predsa len chcela ešte nejaké iné inšpirácie, ja by som v podobnej kategórii pozerala aj Emmaljunga NXT60 F (ultra kvalitka).

Emmaljunga NXT60 Flat

Ešte navrhnem Concord Camino a Wanderer.

Concord Camino

Concord Wanderer

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli